Pradinis / Sportas / Trakuose atidaryta profesionali irklenčių mokykla

Trakuose atidaryta profesionali irklenčių mokykla

Savaitgalį Trakuose atidaryta pirmoji Lietuvoje profesionali irklenčių mokykla, skirta visiems, norintiems išmokti taisyklingos irklavimo technikos, daugiau sužinoti apie šią sporto šaką, išbandyti skirtingų tipų irklentes.

Irklenčių sportas daugeliui Lietuvos žmonių dar yra didelė naujiena, dažnam, pamačiusiam žmogų su irklu rankose stovintį ant lentos ir plaukiantį vandens paviršiumi, iškyla klausimas, kas tai. Kas tos irklentės ir iš kur jos atsirado?

Nors irklavimas atsistojus žinomas nuo priešistorinių laikų, modernioji irklenčių istorija siejama su Havajais, kai 1960 m. banglenčių instruktoriai iš Waikiki pradėjo naudoti irklus stovėdami ant savo banglenčių. Taip jie galėjo geriau matyti savo mokinius ir besiartinančias bangas. Tačiau iki pat 2004 m. irklentės taip ir buvo daugiausia havajiečių pramoga. Tais metais Vietnamo karo veteranas Rick Thomas parsivežė vieną irklentę į Kaliforniją, ir šis sportas žaibiškai išplito. Neilgai trukus buvo suvokta, kad bangos nėra būtinas elementas, ir taip gimė sportas, kuris vadinamas irklečių sportu. Pasaulyje šis sportas, žinomas kaip SUP, yra neįtikėtinai populiarus.

Toks populiarumas, pasak irklenčių mokyklos instruktoriaus Karolio Pigagos, sietinas su tuo, kad kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus ar pasirengimo lygio, gali išmokti ir jau po pirmosios pamokos plaukti stovėdamas. Tai ne tik smagi pramoga, bet ir gera mankšta visoms pagrindinėms kūno raumenų grupėms. Per paprastą pasiplaukiojimą sudeginsite 200, intensyviau irkluodami 400–700, lenktyniaudami – net apie 1000 kcal per valandą.

„SUPschool“ nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: