Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Tryškiai kartu šventė ir Petrines, ir Jonines

Tryškiai kartu šventė ir Petrines, ir Jonines

Kasmet paskutinį birželio savaitgalį Tryškiuose šurmuliuoja tradicinė miestelio šventė – Petrinės. Šiemet ši šventė buvo tikrai neeilinė – vieno renginio metu Tryškiuose paminėtos ne tik Petrinės, bet ir Joninės.

Nuo pat ankstaus birželio 25 d. ryto šventės dalyviai varžėsi tinklinio turnyre, kuriame dalyvių buvo tiek daug, jog dalis varžybų vyko ne tik Tryškių paplūdimio aikštelėje, bet ir ant netoliese esančios Balsių stovyklos smėlio. Vakarop tryškiečiai bei miestelio svečiai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas ir kitose sportinėse varžybose: vyko svarsčių kilnojimo, baudų mėtymo, rankų lenkimo ir kitos varžybos. Jose tryškiečiai gausiai dalyvavo. Žinoma, tam buvo rimta priežastis, nes visų rungčių nugalėtojų laukė prizai.

Renginio metu žiūrovams pristatytas ir iškilmingai atidarytas naujas Tryškių paplūdimys su įrengta prieiga prie Virvytės upės. Čia pat pastatyta vaikų žaidimo aikštelė, suoliukai ir kiti viešam paplūdimiui reikiami statiniai. Paplūdimį Tryškiuose pavyko įrengti aktyvios miestelio bendruomenės dėka. Ši parengė ir sėkmingai įgyvendino projektą „Tryškių miestelio bendruomenės viešosios erdvės sutvarkymas“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Tryškių miestelio paplūdimio atidarymo renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Valentinas Bukauskas bei Rimantė Šalaševičiūtė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į Seimą Karolis Martinkus. Atidarymo juostelę kartu su svečiais perkirpo ir Tryškių seniūnas Jonas Buivydas bei Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė.

Prasidėjusį šventinį koncertą, kurio metu scenoje grojo ir dainavo Rainių kaimo kapela „Svaja“ (vadovė Janina Fabijonavičienė), netikėtai nutraukė prapliupusi vasariška liūtis. Tačiau net ir lyjant lietui muzikantai tęsė savo pasirodymą, o žiūrovams skirstytis neleido ir gundantis baikerių klubo „Road Bears“ šventės vietoje verdamos sriubos kvapas. Ją baikeriai žiūrovams dalijo nemokamai. Nurimus lietui tęsėsi šventinė programa. Buvo apdovanoti sportinių varžybų nugalėtojai, pasveikinti varduvininkai, skambėjo dar daugiau gyvos muzikos, buvo uždegtas įspūdingo dydžio laužas, o merginos ieškojo šiemet Tryškiuose vėliau nei įprasta pražydusio paparčio žiedo.

Tryškių kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Vilius Bėliakas

Ritos Balsienės nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: