Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Tryškiečiai surengė vaikams tradicinę stovyklą „Penkios dienos pasaulyje“

Tryškiečiai surengė vaikams tradicinę stovyklą „Penkios dienos pasaulyje“

Antrąją ypatingu karščiu pasižyminčią rugpjūčio savaitę Tryškių seniūnijos kultūros centro darbuotojams karšta buvo ne tik nuo įkaitusio oro, bet ir nuo veiklos gausos. 10–14 šio mėnesio dienomis tryškiečių bei aplinkinių vietovių gyventojų vaikams buvo surengta tradicinė stovykla „Penkios dienos pasaulyje“.

Pirmąją stovyklos dieną, rugpjūčio 10-ąją, vaikai bandė atrasti dar nepažintą Žemaitijos sostinės pusę. Gidė iš Žemaitijos turizmo informacijos centro mažiesiems stovyklautojams pasakojo Telšių miesto istoriją ir rodė, kaip ji atsispindi miesto centre esančiuose įvairių menininkų darbuose. Vaikai taip pat lankėsi Telšių katedroje ir jos požemiuose. Vėliau stovyklos dalyviai patraukė į Ilgio ežero poilsiavietę, joje ne tik papietavo, bet ir grožėjosi gamta keliaudami įspūdingu pažintiniu taku. Baigiantis dienai vaikai dar spėjo apsilankyti ir Auksinio elnio dvare. Jame apžiūrėjo senovinių motociklų ekspoziciją bei metalo skulptūrų parką.

Antradienį stovyklos dalyviai patraukė į dar niekada stovyklos metu nelankytą Kelmės kraštą. Šio miesto muziejaus darbuotojos pakvietė vaikus į nepamirštamą edukacinį užsiėmimą, per jį pristatė Kelmės dvaro istoriją ir buities ypatumus. Vėliau vaikai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas žaisdami tradicinius piemenų žaidimus ir užkandžiavo pasninko metui būdingu valgiu – virtomis bulvėmis su sėmenine. Grįžę į Tryškius, stovyklos dalyviai nė neketino skirstytis, todėl pasidaliję reikalingomis priemonėmis leido šėlioti savo vaizduotei piešdami. Vėliau karštis paskatino stovyklos dalyvius susirinkti vėsioje Tryškių kultūros centro salėje. Čia vaikams parodytas nuotaikingas filmas.

Įpusėjusi savaitė stovyklautojams atnešė dar daugiau įspūdžių: trečiadienį jie leidosi į žygį pėsčiomis, kurio galutinis tikslas – Balsių slėnyje esantis pramogų parkas. Vaikai čia mėgavosi ypatinga pramoga – laipiojimu medžių lajose įrengtomis trasomis. Tačiau sudėtingi kliūčių ruožai vaikų nė kiek neišvargino, todėl įveikę trasas likusią dienos dalį jie praleido tame pačiame Balsių slėnyje kartu su stovyklos vadovais žaisdami įvairiausius žaidimus.

Ketvirtadienį stovyklos dalyvių laukė pati ilgiausia kelionė. Ši juos atvedė į Klaipėdą. Tačiau šioje vietoje vaikai sustojo tik trumpam, nes jų jau laukė keltas, plukdantis į Smiltynę. Vaikai apsilankė Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume, stebėjo neįtikėtiną delfinų ir jų trenerių pasirodymą. Papietavę stovyklautojai toliau linksmai leido laiką nuostabioje Smiltynės gamtoje, o baigiantis dienai apsilankė ir Melnragės paplūdimyje.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai lankėsi Šiauliuose, kino teatre žiūrėjo filmą „Kaip prisijaukinti slibiną 2“. Vėliau jiems buvo suteikta šiek tiek daugiau laisvės, todėl jie galėjo nevaržomai leisti laiką Šiaulių „Akropolyje“. Iš čia stovyklos dalyviai patraukė Kryžių kalno link. Jis tapo paskutine šiųmetės stovyklos stotele.

Baigiantis stovyklai Tryškių kultūros centro darbuotojai pažadėjo vaikams juos dar pradžiuginti ir kompaktinėmis plokštelėmis su nuotraukose įamžintomis gražiausiomis išvykų akimirkomis.

Kultūros centro personalas dėkoja Tryškių miestelio bendruomenei, be kurios indėlio būtų buvę sunku įsivaizduoti šių metų stovyklą „Penkios dienos pasaulyje“.

Tryškių seniūnijos kultūros centro meno vadovas Vilius Bėliakas

Viliaus Bėliako, Ritos Balsienės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: