Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Tryškių „Mondriuosiuoms“ – 10 metų

Tryškių „Mondriuosiuoms“ – 10 metų

Lapkričio 24 dieną Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuosēs“ (vadovė Lilijana Petraitytė) savo gerbėjus, artimuosius bei draugus pakvietė į jubiliejinį koncertą. Dešimtmečio sukaktį minintis ansamblis sulaukė svečių – kolegų dainininkų ir muzikantų. Jie kartu su vakaro kaltininkėmis renginio žiūrovams padovanojo nepamirštamą, nostalgija alsuojančią kelionę po romansų pasaulį.

Ansamblio istorija prasidėjo prieš 10 metų, kai Telšių muzikos mokyklos Tryškių skyriaus mokytojos ruošė auklėtinius artėjančiam adventiniam koncertui. Tuomet kai kurių vaikų mamos nusprendė, kad ir pačios nori padainuoti. Pasirodymas adventinio vakaro metu buvo toks sėkmingas, kad moterys nusprendė pratęsti savo muzikinę karjerą. Neturėdamos muzikinio išsilavinimo, tačiau padedamos charizmatiškos kolektyvo vadovės Lilijanos Petraitytės, jos netruko perprasti vokalinio atlikimo gudrybių ir vieną po kitos ruošė vis naujas programas. Jomis įvairių renginių metu džiugindavo ne tik tryškiečius, bet ir aplinkinių gyvenviečių žmones. Iš tokio užsidegimo veiklai bei jaunatviško moterų maksimalizmo ir kilo ansamblio pavadinimas – „Mondriuosēs“.

Bėgant metams kolektyvo narių skaičius bei sudėtis kito, iš senosios sudėties liko tik ištikimiausios dainos mylėtojos. Šiuo metu ansamblyje kartu su vadove dainuoja 9 moterys (iš kairės): Ilona Akučkienė, Vilma Vitkauskienė, Birutė Laurinavičienė, Virginija Krasauskienė, Lilijana Petraitytė, Rimantė Petkevičienė, Daiva Akučkienė, Neringa Lemežienė bei Dalia Buivydienė. Į repeticijas moterys renkasi 1–2 kartus per savaitę ir repetuoja po porą valandų. Ansamblis koncertuoti išsiruošia bent kartą per mėnesį ir yra aplankęs daugybę Lietuvos miestų ir miestelių: Viešvėnus, Ventą, Užventį, Gedrimus, Telšius, Mažeikius ir kt., o toliausiai koncertinės gijos nusidriekė iki Ukmergės rajono. Kolektyvo narės ne tik kartu muzikuoja, bet ir leidžia laisvalaikį, susigalvoja kelionių, drauge yra aplankiusios Burbiškio bei Pakruojo dvarus.

2012 metais, švęsdamos savo kūrybinės veiklos penkmetį, „Mondriuosēs“, padedamos tuometinio Tryškių kultūros centro kultūrinių renginių organizatoriaus Jono Juškos, įrašė ir savo kompaktinį diską „Dainuok, širdie, gyvenimą!“. Nors kolektyvas didžiąją dalį savo gyvavimo laiko atliko populiariąją estradinę muziką, tačiau pastaraisiais metais grįžo prie savo kūrybinės veiklos ištakų – romansų. Todėl nekeista, kad, minėdamos savo 10-ies metų jubiliejų, „Mondriuosēs“ žiūrovams taip pat pristatė romansų programą.

Praėjusio penktadienio vakarą į Tryškių kultūros centro salę susirinkusius žiūrovus nustebino jauki ir maloni atmosfera, kurią netruko užpildyti melodingų romansų skambesys. Vakarą pradėjo ansamblio vadovės Lilijanos Petraitytės ir kitos kolektyvo narės Birutės Laurinavičienės duetas. Po šio pasirodymo renginio vedėja, Mažeikių kultūros centro pramoginių renginių organizatorė Karolina Riaukaitė, sceną patikėjo vakaro kaltininkėms – „Mondriuosiuoms“. Pianinu akompanuojant pačiai kolektyvo vadovei Lilijanai Petraitytei, smuiku – Vilijai Opulskytei, o gitara pritariant Tryškių kultūros centro direktoriui Egidijui Einikiui, kaip XX amžiaus pradžios damos išsipusčiusios ansamblio moterys romansų melodijomis virpino žiūrovų širdis.

Jubiliejiniame „Mondriųjų“ koncerte netrūko nei gėlių, nei sveikinimų, iš kurių nemaža dalis buvo muzikiniai. Savo kolegių tryškiečių atvyko pasveikinti Mažeikių rajono savivaldybės Sedos kultūros centro muzikavimo grupė „Sedos romansai“ (vadovė Lina Rupšienė), ji pristatė savo romansų programą. Scenoje taip pat pasirodė garsus dainuojamosios poezijos atlikėjas Romualdas Miškinis. Romansų programą į Tryškius atvežė ir Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ (vadovė Diana Bomblauskienė).

Pasidžiaugti gražiu „Mondriųjų“ jubiliejumi į Tryškių kultūros centrą atvyko ne tik kolektyvo gerbėjai, bet ir keletas garbingų svečių. Ansamblio nares šiltais žodžiais sveikino ir visa, kas geriausia, linkėjo Lietuvos Respublikos Seimo nario Valentino Bukausko padėjėja, Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Laima Jurytė-Zakarauskienė. Moteris taip pat perdavė Seimo nario linkėjimus tiek kolektyvui, tiek visiems tryškiečiams. „Mondriuoses“ taip pat sveikino Tryškių Švč. Trejybės parapijos klebonas Darius Povilaitis, Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė, Tryškių seniūnijos vyresnioji specialistė, atliekanti seniūno funkcijas, Gražina Kražauskienė, Tryškių kultūros centre dirbantys kolegos, draugai bei artimieji. Besibaigiant šventiniam renginiui nuskambėjęs „Ilgiausių metų“ suteikė vilties, kad Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuosēs“ sėkmingai gyvuos dar ne vienus metus.

Jubiliejinio koncerto metu buvo prisimintos ir anksčiau ansamblyje dainavusios moterys: Daiva Maneikienė, Regina Juškevičiūtė, Lina Tomkevičienė, Loreta Bogužienė, Raimonda Vielienė, Andžela Sovienė bei Sigita Gužauskienė. Esamos kolektyvo narės bei jų vadovė nuoširdžiai dėkoja joms visoms. Padėkos žodį „Mondriųjų“ kolektyvas tarti nori ir gausiam būriui rėmėjų, kurių parama padės ansamblio kūrybinės veiklos 10-ies metų jubiliejaus paminėjimą padaryti nepamirštamą – pavasarį kolektyvo narės jau planuoja pramoginę išvyką. Už prisidėjimą prie jos dėkojama Levonidai Navickienei, Valdui Ubartui, Arūnui Labanauskui, Dariui Dovidauskiui, Erikai Vaičienei, Vilmai Rumšienei, Ingai Kazlauskienei bei Irenai Jokšienei.

Tryškių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Mondriuosēs“ nuoširdžiai dėkoja visiems už sveikinimus ir laukia malonių susitikimų su Jumis ateinančiuose koncertuose.

Tryškių kultūros centro kultūrinės veiklos organizatorius Vilius Bėliakas

Vytauto Vitkausko nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top
%d bloggers like this: