Pradinis / Mokslas ir švietimas / URM pasveikinti tarptautiniuose debatų konkursuose dalyvavę moksleiviai

URM pasveikinti tarptautiniuose debatų konkursuose dalyvavę moksleiviai

130415 Eleonora Lekaviciute Linkevicius Pavalkis

Užsienio reikalų ministerijoje balandžio 15 dieną surengtas susitikimas su Pietų Afrikoje vykusio Pasaulio individualių debatų ir viešojo kalbėjimo čempionato ir Pasaulio mokyklų debatų čempionato prizininkais ir dalyviais. Juos pasveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

L. Linkevičiaus teigimu, šių moksleivių pergalės svarbios ne tik jiems patiems, jų tėvams ir mokytojams, bet ir visai Lietuvai.

„Jūsų dėka pasaulis Lietuvą mato kaip gabaus, išsilavinusio, kūrybingo ir ambicingo jaunimo šalį. Jūsų pavyzdys įkvepia bei kviečia savo jėgas, žinias ir patirtį skirti ateities Lietuvai kurti“, – teigė  užsienio reikalų ministras.

D. Pavalkis pažymėjo, kad nuoseklus kalbėjimas Lietuvos visuomenėje – sritis, kurioje reikėtų pasitempti, todėl moksleivių tarptautiniuose konkursuose įgyti įgūdžiai yra itin svarbūs.

Kitais metais Pasaulio individualių debatų ir viešojo kalbėjimo čempionatas bus rengiamas Lietuvoje. Ministras pabrėžė, kad tai puiki proga toliau siekti pergalių ir džiaugėsi, kad artėjančiame konkurse Lietuva turės jau patikrintų talentų, galinčių deramai atstovauti savo šaliai.

Užsienio reikalų ministerijoje surengtame susitikime apsilankė devyni pasaulinių konkursų dalyviai, trys iš jų – prizininkai.

Eleonora Lekavičiūtė Pasaulio individualių debatų ir viešojo kalbėjimo čempionate laimėjo pirmąją vietą įtikinamųjų kalbų kategorijoje, kur varžėsi beveik 100 dalyvių, ir buvo nepralenkiama bendruose anglų kalbos kaip antros kalbos vertinimuose. Povilas Rutkauskas konkurse užėmė dvi trečias vietas. Simonas Bartulis Pasaulio mokyklų debatų čempionate užėmė antrą vietą anglų kalbos kaip antros kalbos vertinimuose. Visi trys prizininkai atstovauja Kauno jėzuitų gimnazijai.

Kovo 30–balandžio 5 dienomis Pietų Afrikoje vykęs 26-asis Pasaulio individualių debatų ir viešojo kalbėjimo čempionatas sulaukė 118 dalyvių iš 14-os pasaulio šalių – Australijos, Bermudos, Botsvanos, Kanados, Kipro, Vokietijos, Honkongo, Indijos, Lietuvos, Pakistano, Pietų Afrikos, Pietų Korėjos, JAV ir Jungtinės Karalystės.

Lietuvoje Pasaulio individualių debatų ir viešojo kalbėjimo čempionatas pirmą kartą surengtas 2009 m.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: