Pradinis / Aktualijos / Užsienio turistų skaičiaus augimas – didžiausias per penkerius metus

Užsienio turistų skaičiaus augimas – didžiausias per penkerius metus

831 tūkst., arba net 9,25 proc., daugiau. Šis užsienio turistų skaičiaus augimas 2019 m. pirmąjį pusmetį yra didžiausias per pastaruosius 5 metus. Po šalį keliavę užsienio gyventojai sausio, vasario ir kovo mėnesiais dažniau rinkosi ir nakvynę apgyvendinimo įstaigose – jose praleido 1,784 tūkst. nakvynių, t. y. net  7,84 proc., daugiau nei 2018 m. pirmąjį pusmetį. Iš viso po Lietuvą minėtą laikotarpį bent su viena nakvyne keliavo 1,750 tūkst. turistų, arba 11,30 proc., daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2018 m.

Vis dar atsiliekame nuo Latvijos ir Estijos. „Užsienio turistų augimas – itin optimistinis ir remdamiesi pirmojo metų pusmečio skaičiais galime prognozuoti, kad šitie metai bus labai geri, tačiau pagal užsienio turistų skaičių mes vis dar atsiliekame nuo regiono kaimynų. Latvijoje ir Estijoje užsienio turistų yra daugiau, tiek absoliučiais skaičiais, tiek skaičiuojant tūkstančiui gyventojų. Jei ir toliau Lietuvos užsienio turistų skaičius augs esamu lygiu, latvius pavysime 2024, o estus 2030 metais. Jeigu norime pavyti greičiau, turime visi kartu vystyti turizmo infrastruktūrą, tiksliau skaičiuoti atvykstančius turistus bei vykdyti tikslią ir efektyvią šalies turizmo rinkodarą“, – teigia Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas.

Vokietija išlieka lydere tarp šalių, kurių gyventojai svečiuojasi Lietuvoje. Kaip ir pernai, šiemet Vokietija išlieka pirmoje vietoje pagal turistų skaičių Lietuvoje. Per pirmą pusmetį Lietuvoje apsilankė 93,6 tūkst. Vokietijos gyventojų, tai 9,37 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Toliau rikiuojasi kaimyninė Lenkija su net 10,52 proc. augimu ir Rusija. Šalių, iš kurių į Lietuvą atvyksta daugiausia turistų, penketuką baigia taip pat kaimynės Baltarusija ir Latvija. Vis daugiau laiko Lietuvoje praleidžia lenkai ir latviai – auga jų viešnagės trukmė.

Turistų srautas iš Prancūzijos rekordinis. Šalių, iš kurių į Lietuvą atvyksta daugiausia turistų, dešimtuke tvirtai įsitvirtino Prancūzija. Augimas pirmą pusmetį – net 24,42 procento. 21,4 tūkst. Prancūzijos gyventojų Lietuvoje praleido daugiau negu 40 tūkst. nakvynių ir jų viešnagės trukmė ilgėjo daugiau negu 3 procentais – jie pas mus viešėjo beveik dvi naktis.

Nesustoja augimas iš Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir Suomijos. Kaip ir pirmą metų pusmetį, taip ir toliau augimo lydere išlieka Ukraina, esanti šeštoje vietoje tarp šalių, iš kurių į Lietuvą atvyksta daugiausia turistų. Per pirmąjį pusmetį Lietuvoje apsilankė 51,4 tūkst. turistų, jie čia praleido 107,4 tūkst. nakvynių ir yra lyderiai pagal viešnagės trukmės augimą dešimtuke – net 9,09 proc. Ukrainiečiai Lietuvoje praleidžia daugiau nei dvi naktis. Dviženkliu augimu jau trečius metus iš eilės išsiskiria Jungtinė Karalystė bei pirmą dešimtuką vainikuojanti Suomija. Su bent viena nakvyne per šešis pirmuosius metų mėnesius pas mus viešėjo 36,3 tūkst. Jungtinės Karalystės gyventojų bei 20,9 tūkst. suomių.

Lietuva ir toliau traukia turistus iš tolimųjų rinkų. Turistų iš Kinijos ir Izraelio augimas pirmąjį metų pusmetį – rekordinis. Lietuvoje apsilankė 9 tūkst. kinų, tai yra 36,6 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Turistų iš Izrealio, itin mėgstančių Lietuvos kurortus, skaičius taip pat augo daugiau nei 30 proc., jų pirmą pusmetį Lietuvoje viešėjo 9,4 tūkst. Nemažėja turistų iš Japonijos ir JAV, jų pirmą pusmetį apsilankė po 12, 4 tūkst. ir 20, 9 tūkst.

Lietuvos gyventojai ir toliau muša rekordus. Vietinio turizmo augimas stabiliai auga – pirmąjį pusmetį po šalį su bent viena nakvyne keliavo 919 tūkst. gyventojų. Jų skaičius, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo net 13,23 proc. Vietiniai turistai sudaro daugiau negu pusę visos šalies turizmo rinkos – 55,2 proc. Toks aukštas rodiklis kompensuoja turistų iš užsienio srautams būdingus sezoninius svyravimus. Palyginimui Latvijoje vietinis turizmas sudaro tik apie 30 proc., Estijoje – apie 40 proc. visos turizmo rinkos.

Nuotr. iš www.lithuania.travel

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: