Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Valstybės dieną Palangoje – šeimų susibūrimas „Vardan tos Lietuvos“

Valstybės dieną Palangoje – šeimų susibūrimas „Vardan tos Lietuvos“

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami švęsti su šeimomis. Šventinių renginių programoje – pirmą kartą Palangoje rengiamas šeimų susibūrimas, šv. Mišios, iškilmingos salvės, tautinių kostiumų demonstravimas, Dainų vakaras ir Valstybės dienos kulminacija – 21 val. rengiamas „Tautiškos giesmės“ giedojimas ant Birutės kalno.

Šeimų susibūrimas

Liepos 6-ąją Palanga pradės žvaliai ir energingai.  „Šiais metais minėdami Valstybės dieną kurorto gyventojams ir svečiams pasiūlysime naujovę – vidurdienį kviečiame į šeimų susibūrimą „Vardan tos Lietuvos“ ir bendrą bėgimą.  Tai – įvairaus amžiaus žmonėms skirtas renginys, raginantis  drauge su artimaisiais praleisti porą valandų bendroje tautos šeimoje. Tiems,  kas neskiria laiko sportui gamtoje, kartu tai bus puiki galimybė susipažinti su „Labryčio“ taku. Trasas bėgimui parengė Sporto centro specialistai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.

Visi susirinkusieji ties Vaikų parku bus kviečiami dalyvauti bėgime, trasos ilgis priklausys nuo dalyvių amžiaus. Tačiau, kaip pabrėžė A. Latonienė, šio bėgimo tikslas nebus nugalėti. „Svarbiausia – kad dalyvautų visa šeima, o dalyvių laukiantis prizas – ne taurės ar medaliai, o pati šventė. Ne veltui ir pavadinimas šiam renginiui parinktas „Vardan tos Lietuvos“, – sakė Kultūros ir jaunimo centro atstovė. – Bus pasirūpinta ir mažiausiais šeimų susibūrimo dalyviais, kuriuos drąsiai galima vadinti Lietuvos ateitimi,  – jų laukia linksmi užsiėmimai Vaikų parke.“

Šeimų susibūrimo organizatoriai dalyvius ragina atitinkamai pasipuošti – vilkėti drabužius ar dėvėti kepuraites su tautinės vėliavos spalvomis, taip pat atsinešti Lietuvos vėliavėlių.

Himnas – ir bažnyčioje

Vakare visi tradiciškai kviečiami į šv. Mišias už Tėvynę, kurios Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos 19 val. Bažnyčioje susirinkusiųjų laukia ir staigmena – pasibaigus šv. Mišioms 20 val. čia prasidės dainininkės Juditos Leitaitės koncertas.

Palangos parapijos klebonas Marius Venskus ragina sunkiau vaikštančius palangiškius ir kurorto svečius, taip pat neturinčius galimybių po šv. Mišių nueiti iki Birutės kalno neskubėti skirstytis vos pasibaigus šv. Mišioms ir J. Leitaitės koncertui – „Tautiška giesmė“ 21 val. bus giedama ir bažnyčioje.

Valstybine_s Dienos mine_jimas A3_2Salvės už Lietuvą

Beje, 20 val. šventinė nuotaika persikels ir prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui – čia vyks iškilminga rikiuotė, kurioje dalyvaus kariai savanoriai ir Palangos Jūros šauliai bei šauliukai.

Valstybės dienos proga Krašto apsaugos Žemaičių apygardos 306 pėstininkų kuopos kariai savanoriai 20 val. prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui iššaus tris salves: už Lietuvą, už laisvę ir Nepriklausomybę.

Ant Birutės kalno

Pasibaigus šiai ceremonijai, kariai bei visi susirinkusieji bendroje eisenoje patrauks link Birutės kalno, kur taip pat vyks šventiniai renginiai. Nuo 20 val. ant Birutės kalno prasidės teatralizuotas tautinių lietuvių kostiumų pristatymas. „Verta priminti, jog liepos 6 d. minime Tautinio kostiumo dieną, ir labai sakralu, kad būtent šioje vietoje bus pristatomi Žemaitijos bei Mažosios Lietuvos tautiniai kostiumai. Kostiumus pristatys Klaipėdos krašto „Birutiečių“ draugijos narės. Kartu tai bus ir dar viena galimybė pasigrožėti autentiškais Palangos folkloro kolektyvo „Mėguva“, vadovaujamo Zitos Baniulaitytės, žemaitiškais kostiumais“, – kalbėjo A. Latonienė.

Kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė paragino visus, Valstybės dieną dalyvausiančius ant Birutės kalno vyksiančiuose renginiuose, pasidabinti tautiniais kostiumais, o jei viso kostiumo neturi, nors atskiromis jo detalėmis.

Šis susiėjimas kartu bus ir Dainų vakaras – belaukdami 21 val., kai visa Lietuva ir užsienyje esantys tautiečiai drauge giedos „Tautišką giesmę“, susirinkusieji ant Birutės kalno dainuos Lietuvai skirtas žinomas dainas.

Šventės kulminacija neabejotinai taps „Tautiškos giesmės“ giedojimas ant Birutės kalno 21 val.

Valstybės dienos minėjimo Palangoje renginių programa:

Liepos 6. d.

12 val. – šeimų susibūrimas „Vardan tos Lietuvos“. „Labryčio“ bėgimo takas ties Vaikų parku, Žvejų g.

19 val. – šv. Mišių auka Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

20 val. – salvės už Tėvynę. Generolo Žemaičio paminklas.

20 val. – tautinio kostiumo pristatymas ir dainų vakaras. Birutės kalnas.

21 val. – valstybės himno giedojimas. Birutės kalnas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: