Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Valstybės dienos renginiai Kražiuose džiugino ir vaikus, ir vyresnius

Valstybės dienos renginiai Kražiuose džiugino ir vaikus, ir vyresnius

Krašto tradicijos visada buvo ir bus kiekvienos vietos bendruomenės, miestelio žmonių susitelkimo, bendravimo, bendrų interesų ir bendro laisvalaikio atradimo pagrindas. Buvimas kartu ypač svarbus kiekvienai bendruomenei, jis ugdo bendruomeniškumą ir skatina bendrauti skirtingas kartas. Todėl labai svarbu įtraukti visus bendruomenės narius, jaunimą kartu švęsti bei puoselėti ne tik mūsų kraštui, bet ir visai mūsų Tėvynei svarbiausias šventes ir tradicijas.

Liepos 6-oji – Valstybės diena, pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės vadovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventė. Tą dieną atsigręžiame į prieštaringus istorijos vingius ir prisimename pirmąjį ir vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą, jo karūnavimo dieną – Lietuvos valstybės europinį pripažinimą. Atkūrę nepriklausomybę, stengiamės kuo daugiau sužinoti apie senąją mūsų valstybingumo istoriją, prisiminti didingą Lietuvos praeitį, jos ilgaamžes valstybingumo tradicijas. Jos iškilmingai paminimos ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos regionuose.

Kražiuose Valstybės dienos minėjimas organizuojamas kasmet. Prie jo prisideda miestelio bendruomenė, Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras, seniūnija, aplinkinių bendruomenių nariai, Kelmės rajono savivaldybė. Šiais metais, prisidėdami prie pilietiškumo ugdymo ir istorinės Lietuvos praeities įprasminimo bei 2016 m. rengiamų Bendruomenių metų renginių, Kražių miestelio gyventojai paminėjo Valstybės dieną įgyvendindami projektą „Aš tikrai myliu Lietuvą!“. Renginiuose dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė Alma Monkauskaitė, Kelmės rajono savivaldybės vicemeras Izidorius Šimkus, Tarybos narė Emilija Kvietkuvienė, Kražių parapijos klebonas Gintas Sakavičius, Kražių seniūnas Rolandas Karčiauskas, Kražių miestelio gyventojai bei svečiai iš Kelmės. Minint šią didžią Valstybės dieną, tradiciškai atidarytas jau vienuoliktasis Kražių festivalis. Jame dar vyks begalė įvairaus žanro koncertinių programų ir kitų iniciatyvų.

Liepos 6-osios minėjimo šventė Kražiuose pradėta vaikų ir jaunimo akcija „Piešiu Lietuvą…“. Jos metu vaikai ir jaunimas iš Kražių bei Kelmės aikštėje prie buvusios Kražių kolegijos piešė savo įsivaizduojamą Lietuvą, gamino trispalves vėliavėles, o šios buvo išdalytos visiems pilietinės akcijos dalyviams. Už Lietuvą ir jos žmones Kražių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje šv. Mišias aukojo Kražių parapijos klebonas monsinjoras Gintas Sakavičius. Vėliau Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre atidaryta Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių ir Rankraščių skyrių parengta paroda. Po parodos atidarymo visi dalyviai pakviesti į jaunųjų operos solisčių grupės DIA (Dovilė Kazonaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė, Agnė Sabulytė) ir akordeonisto Tado Motiečiaus specialiai Valstybės dienai sukurtą klasikinės muzikos koncertinę programą. Skambėjo lietuvių kompozitorių originalios ir harmonizuotos lietuvių liaudies dainos. Vakaro pabaigoje visi dalyviai, susikibę už rankų, giedojo „Tautišką giesmę“, taip prisijungdami prie pilietinės akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Po „Tautiškos giesmės“ į dangų buvo paleisti trispalviai helio balionai.

Projektų vadovė Jurgita Gelumbickienė

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: