Pradinis / Lietuviai svetur / Vasario 16-osios minėjimas Izraelyje

Vasario 16-osios minėjimas Izraelyje

„Lietuvos Taryba, kaip vienintelė lietuvių tautos atstovybė, remdamos pripažintąja tautų apsisprendimo teise ir lietuvių Vilniaus konferencijos nutarimu <>, skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje <>“, − po šiais žodžiais prieš beveik šimtą metų vasario 16 dieną pasirašė 20 signatarų, tvirtai tikėdami, kad Lietuva turi teisę ir gali egzistuoti pasaulio žemėlapyje, nepaisydama kaimyninių valstybių grobuoniškų užmojų. Ir nors lietuviai mini dvi Nepriklausomybės datas, tačiau turbūt nė vienas neabejoja, kad būtent Vasario 16-oji ir senelių nostalgiški prisiminimai apie Smetonos laikų Lietuvą yra viena iš svarbiausių priežasčių to, ką turime dabar.

Ši šventė aktyviai minima ne tik Lietuvoje. Pačios Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paraginta Izraelio lietuvių bendruomenė Izraelio Valstybėje „Nerija“ paminėjo Vasario 16-ąją su izraelietiškais akcentais − dykumoje, lietuviškos vasaros temperatūra ir vėliau su humusu ant pietų stalo. Tačiau tai tik pridėjo žavesio prie geltonai-žaliai-raudonai apsirengusių šventės dalyvių, iškiliai nešančių Lietuvos vėliavą. Dėl išskirtinės išvaizdos lietuvių grupė buvo palydima smagiais aplinkinių žmonių sveikinimais, o būti pastebėtai nedidelei šaliai yra ir svarbu, ir malonu.

Kelionės iniciatorė − Lietuvių bendruomenės taryba, o jos narys Tadas Murinas paruošė žygio maršrutą Ein Avdat nacionaliniame parke, Sde Boker kibuce. Ein Avdat garsėja kaip kanjonas su kriokliais ir vandens šaltiniais − tai Izraelio Negevo dykumai nėra labai būdinga. Vienoje iš panoraminių vietų giedojome Lietuvos himną, iškėlėme vėliavą. Nors vienas iš dalyvių dėvėjo marškinėlius su himno žodžiais, tačiau pasitikslinti neprireikė, o tai pagirtina.

Išvykos idėją palaikė ir Lietuvos Respublikos ambasada Izraelyje, tad dalyvavo ir ambasadorius Edminas Bagdonas bei kiti darbuotojai. Ambasados palaikymas bendruomenei itin reikšmingas.  Išvyką vainikavo bendri pietūs, per juos diskutuota apie Lietuvos istoriją, lietuvių kalbą, buvo aptariami lietuvių bendruomenės renginiai ateityje, nuskambėjo keletas lietuviškų dainų.

Lietuvių bendruomenė Izraelyje pasižymi veiklumu ir ypač dideliu noru palaikyti ryšius tarpusavyje, kartu reprezentuojant savo kilmę. Šią dieną sugebėjome susirinkę sukurti patriotinę nuotaiką ir jaustis svarbia Lietuvos dalimi net ir būdami svetur.

Monika Žulytė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: