Pradinis / Lietuviai svetur / Vašingtone simboliškai atkartotas Baltijos kelias

Vašingtone simboliškai atkartotas Baltijos kelias

Minint 30-ąsias Baltijos kelio metines, daugiau nei 500 žmonių priešais JAV Kapitolijų Vašingtone susikibo rankomis ir simboliškai atkartojo Baltijos kelią.  Amerikiečiai, gausiai dalyvaujant JAV lietuvių, latvių ir estų bendruomenėms, taip pat lenkai, ukrainiečiai, rusai, žydai ir kitų tautybių atstovai, nepaisydami ypač stipraus lietaus, susikibo rankomis ir pagerbė Baltijos šalių nepriklausomybę ir visus, kurie prieš 30 metų dalyvavo Baltijos kelyje. Renginyje taip pat dalyvavo ir JAV Valstybės departamento, Baltųjų Rūmų Nacionalinės saugumo tarybos pareigūnai.

„Nepaprastai džiugu, kad šią svarbią istorinę sukaktį minime kartu su mūsų sąjungininkais amerikiečiais. JAV ir JAV lietuvių vaidmuo buvo ypač svarbus Lietuvai išsaugant laisvės viltį, o vėliau ir atkuriant šalies nepriklausomybę“, – sakė Lietuvos ambasados patarėjas, laikinasis reikalų patikėtinis Kęstutis Vaškelevičius.

„Kaip ir prieš 30 metų, taip ir šiandien prie lietuvių, latvių, estų prisijungė daugelis kitų tautų atstovų – lenkai, ukrainiečiai, rusai, žydai. Ambasadoriaus R. Kriščiūnio vardu dėkojame visiems susirinkusiems kartu su mumis švęsti laisvę. Šis mūsų simbolinis susikibimas rankomis primena svarbią Baltijos kelio fenomeno žinią – kad susitelkę ir laisve bei demokratinėmis vertybėmis tikintys laisvi žmonės gali nugalėti įvairias negandas ir tironijas“, – sakė laikinasis reikalų patikėtinis.

Anot K. Vaškelevičiaus, šiuo paminėjimu siekiama dar kartą atkreipti JAV ir viso pasaulio visuomenės dėmesį į svarbią Baltijos valstybėms sukaktį, priminti pražūtingas Molotovo–Ribentropo pakto pasekmes ir drauge su amerikiečiais ir įvairių Europos tautų bendruomenių JAV atstovais švęsti laisvę.

Minėjime JAV Valstybės departamento Šiaurės ir Baltijos šalių bei Arkties departamento vadovė Erika Olson pažymėjo, jog Baltijos kelias rodo ypatingą Baltijos tautų drąsą ir atkaklumą. Anot E. Olson, JAV niekuomet nepripažino sovietinės Baltijos šalių aneksijos ir visuomet buvo, yra ir išliks ištikima Welles deklaracijos principams

Renginio metu lietuvių, latvių ir estų bendruomenės sudainavo „Bunda jau Baltija“.  Minėjimo dalyviai vėliau Biergarten House turėjo galimybę pažiūrėti Baltijos kelio 30-mečiui skirtą filmą „Nepakartojamas Baltijos kelias“.

Šio renginio organizatoriai yra Lietuvos, Estijos, Latvijos ambasados JAV, Komunizmo aukų atminimo fondas bei Jungtinis Baltijos Amerikos komitetas.

Baltijos kelias, įrašytas į UNESCO pasaulio atminties sąrašą, parodė Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių pasiryžimą siekti nepriklausomybės ir atkreipė pasaulio dėmesį į šią taikią kovą už laisvę.

Ambasados JAV nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: