Pradinis / Lietuvos jaunimas / Veržlus jaunimas darbo patirtį pradeda kaupti dar mokykloje

Veržlus jaunimas darbo patirtį pradeda kaupti dar mokykloje

Ar prisimenate, kuo domėjotės, kaip laisvą nuo mokslų laiką leisdavote būdami šešiolikos? Ar tada Jums buvo svarbios tokios sąvokos kaip „tobulėjimas“, „darbas“?.. Panorome pažvelgti, kaip gyvena šių dienų gimnazistai, kuriems šiame sparčiai modernėjančiame pasaulyje atsiveria dar platesnės veiklos ir tobulėjimo galimybės. Tereikia vieno – noro. Šįkart kviečiame susipažinti su Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje besimokančia šešiolikmete Dominyka Ambroževičiūte, kuri jau ne vienus metus užsiima mados fotografavimu. Ar tai liks pomėgiu, papildoma veikla, ar virs profesija, mergina dar dvejoja, tačiau jau dabar jos darbais žavisi daugybė žmonių.

Kaip ir kada susidomėjote fotografija?

Viskas prasidėjo, kai buvau 10-ies metų. Tuo metu dar fotografuodavau su skaitmeniniu fotoaparatu. Pirmieji kadrai buvo gamtos vaizdai, gėlės, debesys. Šio pomėgio labai nesureikšminau, kol savo darbus parodžiau tėvams, draugams. Jų palaikymas paskatino toliau fotografuoti, vis labiau domėtis šiuo nauju pomėgiu. Tiesą sakant, pereiti nuo gamtos fotografavimo iki portretų fotografijos buvo nelengva, bet didelis noras, per praktiką įgyjama patirtis ir spartus tobulėjimas viską pakeitė; atsirado ir reikiama technika.

Kur mokėtės fotografijos subtilybių?

Pradmenis išmokau iš fotografijos knygų, mokomosios vaizdo medžiagos. Daug žinių suteikė patirtis ir nuolatinės pastangos ką nors pakeisti savo fotografijose. Ateityje planuoju lankyti kursus, kurie leistų praplėsti žinias, taip pat pasisemti patirties iš profesionalių fotografų.

Kas labiausiai žavi dirbant tokį darbą?

Labiausiai žavi darbo procesas – idėjų įgyvendinimas, fotosesijos detalės: kaip gimsta fotosesijos idėja, kokios detalės bus fotosesijos metu, kokie rūbai vyraus ir koks modelis dalyvaus joje.

Ar ši veikla netrukdo mokslams? Kaip viską spėjate?

Iš pradžių buvau susidūrusi su sunkumais, buvo nepaprastai sunku viską padaryti laiku. Tai nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš šalies. Tinkamai pradėjusi planuoti savo laiką, išmokau viską atlikti laiku, todėl pavyksta suderinti ir mokslus, ir fotografavimą.

Ką planuojate studijuoti baigusi mokyklą?

Šiuo metu vis dar abejoju, bet mielai siečiau ateitį su tuo, ką darau šiuo metu, kas man teikia malonumą, tai yra mados fotografija.

Kas Jus labiausiai įkvepia fotografuoti?

Manau, kad fotografuoti ir nesustoti tai daryti labiausiai įkvepia matomas rezultatas. Labai smagu, kai randi mėnesio, pusmečio, o gal net ketverių metų senumo nuotrauką, kurią pats padarei, ir palygini ją su dabartine, pačia naujausia nuotrauka. Tada pamatai, kaip patobulėjai, ir nori tai daryti toliau.

Šiuo metu fotografų tikrai netrūksta. Ar jaučiate konkurenciją?

Manau, visose srityse yra mažesnė arba didesnė konkurencija. Taip, fotografijos srityje jos tikrai netrūksta, bet didelės konkurencijos aš nejaučiu, nes tai darau savo malonumui, o ne komerciniais tikslais.

Ką dažniausiai Jums tenka fotografuoti?

Jau trejetą metų fotografuoju žmonių portretus, šiuo metu labiausiai orientuojuosi į mados fotografiją, todėl tenka fotografuoti jaunus arba mados industrijoje jau ko nors pasiekusius modelius.

Su kokiais sunkumais susiduriate?

Organizuodama mados tipo fotosesijas dažnai susiduriu su dizainerių stygiumi. Dažnai ieškau jaunų ir ypač perspektyvių dizainerių, tačiau paieškomis kartais tenka nusivilti, ne visi nori bendradarbiauti.

Ar turite mėgstamiausią fotografą Lietuvoje ar užsienyje?

Taip, šiuo metu mano autoritetas yra žinoma mados fotografė Lara Jade.

Ar visi užsakovai visada būna supratingi?

Nors daugelis yra nekantrūs, vis dėlto jie supranta, kad fotosesijų nuotraukų koregavimo procesas nepaprastai ilgas ir varginantis, tai yra nelengvas ir nepaprastai atsakingas darbas.

Kaip apskritai vertinate kritiką? Ar pačiai tenka jos sulaukti?

Manau, kad daugiau ar mažiau visiems tenka sulaukti kritikos, nuo jos nepabėgsi. Kritika – sveikas dalykas, ji neleidžia užmigti ant laurų ir verčia eiti pirmyn, tobulėti. Kritiką tikrai priimu, svarbiausia, kad ji būtų pelnyta.

Kokie Jūsų ateities planai?

Kaip ir minėjau, nenoriu baigusi mokyklą nustoti daryti tai, kas man labai patinka. Planuoju tęsti savo veiklą, eiti profesionalų ar fotografų mėgėjų pėdomis – parodys laikas.

Ko palinkėsite skaitytojams?

Linkiu nesustoti daryti to, kas labiausiai patinka. Siekti savo užsibrėžtų tikslų, kad ir kaip būtų sunku, nepaleisti jų ir eiti pirmyn.

Kalbino Greta Kondrataitė

Nuotraukos iš Dominykos asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: