Pradinis / Žmonės / Vestuvių planuotoja Lijana Kizelaitė: „Mano tikslas – išpildyti jaunųjų svajones“

Vestuvių planuotoja Lijana Kizelaitė: „Mano tikslas – išpildyti jaunųjų svajones“

„Dabartinės vestuvių puotos gerokai skiriasi nuo mūsų tėvų, dėdžių ir tetų vestuvių. Šių laikų mada – išsiskirti, surengti tokias vestuves, kokių dar niekas nematė. To aš ir siekiu“, – sako „Vestuvių imperijos“ įkūrėja Lijana Kizelaitė, jau septynerius metus padedanti įgyvendinti meilės šventei besiruošiančių porų svajones. Renginių organizatorė pastebi, kad žmonės po truputį atsisako pompastikos, pageidauja elegantiškos ir rafinuotos šventės.

Kaip išskirtinių vestuvių planuotoja garsėjanti L. Kizelaitė atvira – po skambiu pavadinimu „vestuvių organizatorius“ slepiasi daug atsakomybės, laiko ir kruopštumo reikalaujantis nelengvas darbas, tačiau jo rezultatas, dažnai pranokstantis net pačių jaunųjų lūkesčius, ir laimingų žmonių padėkos tai paverčia nuostabiu gyvenimo potyriu ir prisiminimu. 

Lijana Kizelaitė. JurArt’s nuotrauka

Pradžia – konkurso „Ledi Lietuva“ laimėjimas

Vestuvių ir kitų švenčių organizavimas L. Kizelaitės gyvenime atsirado neplanuotai. Nuo pat mažų dienų ji pasižymėjo gyvybingumu, kūrybingumu, nenustygdavo vietoje. Visą savo vaikystę ir paauglystę aktyviai šoko, ne tik dalyvaudavo įvairiuose šokių konkursuose, bet ir pati juos organizuodavo mokykloje. Šie jos bruožai ir kiti gebėjimai neliko nepastebėti ir vėliau: 2003 metais laimėjusi konkursą „Ledi Lietuva“, L. Kizelaitė buvo pakviesta prisidėti prie šio renginio organizavimo.

„Nuo šio titulo ir prasidėjo mano, kaip organizatorės, era – konkurso rengėjai pasiūlė prisidėti prie kitų metų renginio. Čia įgijau daug patirties, augome ir tobulėjome kartu. Vėliau, rekomendavus draugams, sulaukiau daugiau prašymų organizuoti įvairias šventes – gimtadienius, jubiliejus. Mielai jas planuodavau ir koordinuodavau, – pasakoja Lijana. – Kartą pažįstamų pora paprašė padėti suplanuoti jų vestuves. Vestuvės – labai atsakinga ir iškilminga dviejų žmonių meilės šventė. Šio darbo ėmiausi džiaugsmingai ir su begaliniu noru. Jau septynerius metus jaučiuosi laiminga turėdama labai mėgstamą darbą. Ilgai svajojau atrasti save ir dirbti tai, kas man patinka. Dabar galiu drąsiai teigti – svajonės pildosi!“

Neseniai (ir vėlgi atsitiktinai) L. Kizelaitės organizuojamų švenčių sąrašą papildė krikštynos. „Viena iš mano organizuotų vestuvių porų susilaukė atžalos ir man pasiūlė suplanuoti jųdviejų vaikelio krikštynas. Labai džiaugiuosi tęsdama savo veiklą ir planuodama jau savo jaunavedžių vaikučių krikštynų šventes. Tikiuosi, kad tai pamažu taps gražia tradicija“, – šypsosi pašnekovė.

L. Kizelaitė džiaugiasi, kad šie metai – itin kūrybiški ir kupini naujos įdomios patirties. Visai neseniai jai buvo patikėta organizuoti lietuviško žurnalo gimtadienį, kurio metu garsios moterys pristatė rankų darbo sukneles. Taip pat su profesionalia fotografe ir makiažo meistre pradėjo organizuoti išskirtines fotosesijas.

„Džiaugiuosi galėdama tobulėti naujose srityse. Kiekviena šventė man – lyg naujas iššūkis, verčiantis nestovėti vietoje, ieškoti netradicinių sprendimų. Tai suteikia man pasitikėjimo ir neįkainojamos patirties“, – teigia drąsiai naujus iššūkius priimanti Lijana.

Veikli moteris švenčių organizavimo veiklą derina su šokių trenerės ir choreografės darbu. Laisvalaikiu domisi floristikos ir interjero dizainu.

Lijana Kizelaitė. Valentina Du nuotr.

Šiuolaikinių vestuvių tendencijos ir jaunųjų norai

L. Kizelaitė garsėja kaip neįprastų vestuvių planuotoja. Kokios tos neįprastos vestuvės? Ir kaip sukurti tobulą vestuvių šventę? „Šiais laikais vestuvių puotos gerokai skiriasi nuo mūsų tėvelių, dėdžių ir tetų vestuvių. Nuotakos dabinasi ne tik baltomis suknelėmis, jų nuometai transformuojasi į modernius galvos papuošalus, o jaunikį neretai pamatysite pasipuošusį ne kostiumu, o ryškiomis kelnėmis ir išraiškingais laisvalaikio stiliaus batais bei kitomis detalėmis. Vestuvių puotos vyksta dvaruose, pajūryje, parkuose, industrinėse erdvėse, – šiuolaikinių vestuvių ypatybes išskiria pašnekovė. – Šių laikų mada – išsiskirti, surengti tokias vestuves, kokių dar niekas nematė. To savo darbe ir siekiu. O kalbant apie idealumą, tai labai individualu. Kiekvieną šventę stengiuosi paversti idealia savo jauniesiems, organizuoju ją su begaline meile ir atsidavimu. Laimingi jaunieji – laiminga planuotoja.“

L. Kizelaitės organizuotų vestuvių akimirka. „AA studio“ nuotr.

Pasak pašnekovės, kiekviena šventė, kaip ir šventės šeimininkai, yra individuali ir kitokia. Planuodama šventę L. Kizelaitė daug dėmesio skiria savo klientams – svarbu kuo geriau juos pažinti. „Kadangi planavimas vyksta netrumpą laiką, su jaunaisiais daug bendraujame, stengiuosi kuo daugiau sužinoti apie juos, jų pomėgius, stilių, mėgstamas spalvas ir pan. Kiekviena šventės detalė yra labai svarbi, ilgai derinama ieškant geriausio sprendimo. Per keletą metų susiformavo nemaža komanda, be kurios neįsivaizduočiau savo darbo.  Paslaugų teikėjų pasiūla yra nemaža, tad ir pasirinkimas yra tikrai didelis. Tai suteikia galimybę kiekvieną šventę paversti vis kitokia. Manau, kad nuo visų išvardytų veiksnių ir priklauso galutinis rezultatas – neįprastos vestuvės, dažnai pranokstančios net pačių jaunųjų lūkesčius“, – mano Lijana.

Švenčių planuotoja pastebi, kad šiuolaikinėse vestuvių šventėse nebeliko daugumos anksčiau vyravusių standartų. Piršlio vaidmenį senokai perėmė renginių vedėjai, vestuvių muzikantų akordeonus pakeitė didžėjai bei žymūs atlikėjai. Vis dėlto keletą tradicijų stengiamasi išlaikyti. „Mano organizuojamose vestuvėse jaunieji dažniausiai nori tradicinio tėvelių sutikimo su duona ir druska bei simbolinio šeimos židinio perdavimo. Mano nuomone, tai labai graži tradicija, kuri turėtų būti perduodama iš kartos į kartą“, – sako L. Kizelaitė.

L. Kizelaitės organizuotų vestuvių akimirka. „AA studio“ nuotr.

L. Kizelaitės organizuotų vestuvių akimirka. „AA studio“ nuotr.

Patarimai planuojantiems vestuvių biudžetą

Daugybė jaunų porų neturi itin didelio biudžeto vestuvėms ir svarsto, kokiems dalykams išleisti mažiau, kokiems – daugiau. Tokių klausimų Lijana teigia sulaukianti labai dažnai. Atsižvelgdama į jaunųjų norus ir turimą biudžetą ji padeda sudaryti preliminarų vestuvių dienos planą. „Mano darbas – padėti jauniesiems įgyvendinti svajones, racionaliai panaudojant šventei skirtas lėšas“, – vieną iš savo uždavinių įvardija L. Kizelaitė.

Vestuvių planuotoja pataria netaupyti renkantis fotografą ir savo aprangą – juk nuotraukose įamžintos akimirkos išliks visam gyvenimui. „Jeigu vestuvių biudžetas nėra didelis, rekomenduoju išvažiuojamąją ceremoniją, vestuvinę fotosesiją ir medaus mėnesio išvyką. Jeigu planuojama šventė su vakarine programa, be jau minėtų dalykų, atkreipiu dėmesį ir į vakaro vedėją. Patariu nesistengti sutaupyti renkantis šventės vedėją, nes nuo jo priklauso visos vakarinės dalies sėkmė, puiki nuotaika ir neišdildomi prisiminimai“, – patarimais dalijasi organizatorė.

Paklausta, prieš kiek laiko iki šventės jauniesiems derėtų kreiptis į planuotoją (jeigu jie mano, kad be profesionalo pagalbos neišsivers), pašnekovė teigia, kad vestuvių planavimo terminai priklauso nuo to, kokio dydžio bus vestuvės, kokiu metų laiku jos vyks, ir, žinoma, nuo sužadėtinių norų. „Jei planuojamos nemažos vestuvės su vakarine programa, jas rekomenduoju pradėti planuoti ne vėliau nei prieš metus. Tad, jei poros ketina tuoktis kitais metais, pats laikas išsirinkti savo vestuvių planuotoją“, – pataria L. Kizelaitė.

L. Kizelaitės organizuotų vestuvių akimirka. „AA studio“ nuotr.

Organizatorius – ir psichologas, ir draugas

Vestuvių organizavimo verslu pastaruoju metu susidomi vis daugiau moterų. Tačiau, stokojant patirties, kartais sunku įvertinti savo galimybes ir galima greitai šiuo darbu nusivilti. Paklausta, kuo turėtų pasižymėti ir kam turėtų nusiteikti žmogus, norintis išbandyti savo jėgas vestuvių organizavimo srityje, L. Kizelaitė teigia, kad labai svarbios yra asmeninės charakterio savybės (žmogus turi būti stipraus charakterio), išsilavinimas, nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas savo srityje, organizaciniai gebėjimai – gebėjimas kontroliuoti tiekėjus ir valdyti viską, kas vyksta vestuvėse, grožio suvokimas ir t. t.

„Galiu drąsiai teigti, kad vestuvių planavimas – ne kiekvienam, – mano pašnekovė. – Tai ne tik gražus pavadinimas, bet ir didžiulis, kantriai ir kruopščiai atliekamas darbas. Planuodamas vestuves, turi būti ne tik puikus organizatorius, bet ir psichologas. Darbas su žmonėmis nėra paprastas. Reikia turėti ir gyvenimo patirties, nebijoti iššūkių ir netikėtumų. Manau, kad vestuvių planavimui reikia pašaukimo.“

Be jau minėtų savybių, L. Kizelaitės nuomone, vestuvių planuotojas turėtų pasižymėti ir kūrybingumu – labai dažnai prireikia ieškoti kūrybiškų ir netradicinių sprendimų. Papildomi gebėjimai ir žinios taip pat niekada nepamaišys.

Lietuve.lt redakcija

L. Kizelaitės nuotraukų autorės – JurArt’s ir Valentina Du, vestuvių nuotraukos – „AA studio“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: