Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Viena iš projekto „VMG mokykla“ kulinarijos klasių bus įrengta Alytaus mokykloje

Viena iš projekto „VMG mokykla“ kulinarijos klasių bus įrengta Alytaus mokykloje

Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla – trečioji mokykla Lietuvoje, kurioje bus įrengta „Virtuvės mitų griovėjų“ vykdomo projekto „VMG mokykla“ kulinarijos klasė. Vasario 3 d. Alytaus miesto savivaldybės vadovai, savivaldybės administracijos specialistai, Likiškėlių mokyklos vadovai ir mokytojai, projekto rėmėjai susitiko su projekto „VMG mokykla“ autoriumi Alfu Ivanausku ir projekto vadove Rima Ulberkyte-Stankus. Buvo aptarta tolesnė kulinarijos klasės Alytaus Likiškėlių pagrindinėje mokykloje įrengimo veikla.

„Džiaugiamės, kad projekto organizatoriai pasirinko Alytaus Likiškėlių pagrindinę mokyklą. Mums tikrai yra kuo didžiuotis, nes tokios kulinarijos klasės mūsų mieste dar nėra. Mokykla dėl šio projekto turės modernią, ugdymo kokybę gerinančią klasę. Labai džiaugiamės šia iniciatyva ir tikrai prisidėsime prie šio projekto“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Nijolė Makštutienė.

Projekto „VMG mokykla“ vadovė R. Ulberkytė-Stankus džiaugėsi, kad iniciatyva sulaukė didelio dėmesio ne tik iš mokyklos, bet ir iš miesto savivaldybės bei rėmėjų: „Aš labai džiaugiuosi šia diena, nes, kaip žinoma, projektas gyvuoja jau pusantrų metų, bet dar niekada nesulaukėme tokio dėmesio, kad susirinktų ir mokyklos, ir savivaldybės atstovai, ir rėmėjai. Tai rodo, kad jums rūpi, o tai dar labiau skatina mus imtis darbų. Džiaugiuosi, kad įrengsime kulinarijos klasę būtent čia, Alytaus Likiškėlių pagrindinėje mokykloje, ir tikiuosi, jog visa bendruomenė prisidės prie šios iniciatyvos.“

Projekto „VMG mokykla“ tikslas yra gerinti mokinių kulinarinį švietimą, suteikti tinkamas sąlygas mokytis sveikos mitybos ir maisto gamybos pagrindų. „Mes siekiame atkreipti dėmesį į vaikų ugdymą maitinimo srityje ir kad tai būtų svarbu ne tik patiems vaikams, bet ir tėvams, miesto bendruomenei. Mūsų tikslas yra užauginti ne kulinarus, o visaverčius žmones, mokančius vieną kitą patiekalą gaminti, žinančius, kaip elgtis prie stalo“, – apie projekto tikslus kalbėjo projekto autorius Alfas Ivanauskas.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas teigė, jog kulinarijos klasės įrengimas yra svarbus žingsnis siekiant ugdyti mokinių sveikos mitybos įpročius: „Mityba labai svarbu jaunam žmogui, kuris dar tik auga, kurio gyvenimo pradžia yra mokykla. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkote mūsų miestą. Mes visada rasime galimybę prie tokio gražaus projekto prisidėti. Esu dėkingas ir Alytaus miesto verslininkams, kurie prisideda prie projekto rėmimo. Tai tikrai skatintinas pavyzdys.“

Alytaus profesinio rengimo centras atliks kulinarijos klasės įrengimo darbus. Projektą jau parėmė keturios Alytaus miesto ir rajono įmonės: UAB „Iris“, UAB „Jundos stalių gaminiai“, UAB „Lankava“, UAB „Auksa“. Kulinarijos klasę Alytaus Likiškėlių pagrindinėje mokykloje planuojama įrengti iki 2015 m. rugsėjo 1 d.

Verslo socialinės atsakomybės projektas „VMG mokykla“ – unikali iniciatyva, kurią vykdo „Virtuvės mitų griovėjai“ Lietuvos mokyklose. Numatoma bent du kartus per metus atrinktose Lietuvos mokyklose įrengti specialias kulinarijos klases, jose surengti „Virtuvės mitų griovėjų“ kulinarines pamokas moksleiviams ir taip inicijuoti tvarų sveikos mitybos bei maisto gamybos pagrindų mokymą. Tokios pamokos bei susitikimai su moksleiviais būtų rengiami ir kitose Lietuvos mokyklose, neatsižvelgiant į tai, ar jose buvo įrengta VMG kulinarijos klasė. Projekto misija – sutelkti visą mokyklos bendruomenę propaguoti sveikos gyvensenos kultūrą, kurti ir puoselėti sveiką alternatyvą greitajam maistui. Projekto sumanytojai taip pat išleido kulinarinį vadovėlį mokiniams. Jis dar nėra patvirtintas Švietimo ir mokslo ministerijos kaip mokomoji medžiaga, tačiau projekto iniciatoriai sieks, kad šis vadovėlis būtų atspirties taškas šiuolaikinėse kulinarijos pamokose.

Alytaus m. sav. inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: