Pradinis / Mokslas ir švietimas / Vietoje atmintį gerinančių vaistų – 4 programėlės telefone

Vietoje atmintį gerinančių vaistų – 4 programėlės telefone

Nuolat pamirštate svarbius susitikimus, vaikų šventes, o raktelių pasigendate tik pasiekę automobilį? Tada įdarbinkite savo išmanųjį, kuris gali ne tik atsiminti už jus, bet ir veikti ne prasčiau nei vaistai nuo užmaršumo.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas dalijasi 4 patarimais, kaip efektyviai išnaudoti savo išmanųjį ir pamiršti, ką reiškia užmiršti.

  1. Neleiskite smegenims tinginiauti!

Mokslininkai tikina, kad loginiai žaidimai ne tik lavina atmintį, bet ir gerokai sumažina Alzheimerio ligos riziką senatvėje. Tačiau visai nebūtina kišenių tuoj pat užpildyti kryžiažodžių knygelėmis – atraskite visų protus mankštinančias „Peak“ arba „Elevate“ programėles. Jose slypi įvairiausių žaidimų ir galvosūkių, reikės tik išsirinkti, ką lavinti pirmiausia: atmintį, reakciją, o gal matematinius arba analitinius įgūdžius? Be to, programėlės seka rezultatus, pateikia išvadas ir siūlo suasmenintas treniruotes.

  1. Išsaugotos mintys, idėjos ir darbai

Galvoje iš daug puikių idėjų dažniausiai lieka tik nuotrupos, o prirašytus lapelius vis pametate? Tada į savo išmanųjį, taip pat kompiuterį ar planšetę įsidiekite programėlę „Evernote“. Be įprastų užrašų, sąrašų, kalendoriaus ir priminimų kūrimo, ši programėlė leidžia importuoti dokumentus, nuotraukas bei vaizdo įrašus. Visa informacija yra saugoma debesyse, todėl ja galima dalintis ir su kitais. Be to, pradėję darbą viename įrenginyje, jį tęsti galėsite jau kitame.

  1. Ar kada norėjote paskambinti pamestiems raktams?

Vis pamirštate, kur padėjote daiktus, todėl prieš kiekvieną svarbų susitikimą tenka lakstyti po kambarius ieškant raktų? Svarbiausia, nepameskite telefono, nes būtent jis gali padėti atrasti visa kita, jei tik jame įdiegsite programėles „Don‘t leave it!“ (veikia „iOS“ sistemoje) arba „Geo Trigger“ (veikia „Android“ sistemoje). Šios programėlės naudoja geotvorą (angl. geofencing), kurią pasitelkus priminimai suveikia pasirinktoje vietoje arba nuotolyje. Tai reiškia, kad galite pasirinkti priminimą gauti vos tik priartėję prie laukujų durų arba per tam tikrą atstumą nutolę nuo daikto, kurio nenorite pamiršti.

  1. Nesikuklinkite, mintis išreikškite garsiai

Ar žinojote, kad tikimybė ką nors įsiminti padidėja net 50 proc. tai ištarus balsu? O jei manote, kad ir įgarsintos informacijos per maža jūsų atminties galiai iškrutinti – tada pakalbinkite savo išmanųjį. „iOS“ operacinės sistemos palydovė „Siri“ ir beveik visose sistemose veikiantis asistentas „Google Assistant“ tikrai padės nepamiršti svarbiausios informacijos. Šie pagalbininkai ne tik privers jus balsu ištarti įsiminti būtinus dalykus, bet ir juos įsimins, dar kartą pakartos ir reikiamu metu apie juos primins.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top