Pradinis / Žmonės / Vilius Jasinskas: „Tikiuosi pakelti optimizmo lygį visoje Lietuvoje!“

Vilius Jasinskas: „Tikiuosi pakelti optimizmo lygį visoje Lietuvoje!“

18-metis dzūkas Vilius Jasinskas – abiturientas, tačiau tai jam netrukdo būti visuomeniškai aktyviam. Vaikinas ne tik sportuoja, veda renginius, bet ir kartu su kolega Tautvydu Sabestinu yra tvirtai pasiryžęs pakelti optimizmo lygį Lietuvoje. Apie Viliaus planus ir projektus skaitykite šiame interviu.

Viliau, papasakok apie save daugiau.

Esu aštuoniolikmetis dzūkas iš Lazdijų rajono. Reikėtų paminėti, kad esu senamadis žmogus… Kodėl? Ogi todėl, kad nei rūkau, nei geriu. Užuot tai daręs, sportuoju. Be to, esu nepataisomas romantikas! Kadangi šie dalykai nėra itin madingi dabartinėje aplinkoje, save vadinu senamadžiu.

Kokia veikla šiuo metu užsiimi?

Užsiiminėju sunkiąja atletika, priklausau tautinių šokių kolektyvui „Atžalynas“. Mokykloje lankau šachmatų ir dramos būrelius. Be to, dažnai tenka vesti įvairius mokyklos, o kartais net ir rajono renginius. O pati naujausia veikla yra ta, kad su draugu stengiamės užkrėsti optimizmu kuo daugiau žmonių!

Kaip kilo idėja sukurti projektą, kuris skatintų žmones džiaugtis kito sėkme?

Geras klausimas… Galbūt ji gimė girdint kitų žmonių reiškiamą nepasitenkinimą savuoju gyvenimu. Pavyzdžiui, daug kas skundžiasi atlyginimu, šeima, valstybe, valdžia, draugais… Vieną dieną mąstydamas apie tai susivokiau, jog viskas nėra taip niūru ir pilka. Gyvenimas yra pilnas džiugių akimirkų, kurių žmonės dažniausiai tinkamai neįvertina. Juk reikia džiaugtis viskuo, ką jis teikia! Taigi sugalvojau sukurti vietelę, kurioje žmonės galėtų tiesiog pasigirti ir pagirti kitus.

Kas padeda įgyvendinti šį projektą?

Savo mintimis apie projektą pasidalijau su draugu Tautvydu Sabestinu. Jis palaikė šią idėją ir sutiko bendradarbiauti. Socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrėme puslapį pavadinimu „Endless Achievements“ (liet. „Nesibaigiantys pasiekimai“) ir pradėjome „dirbti“: kurti ir filmuoti įtaigias motyvacines kalbas, vaizdo įrašus kelti į minėtąjį puslapį, aprašinėti daug pasiekusių žmonių sėkmės istorijas, publikuoti optimizmu trykštančias garsių žmonių citatas…

Kokie tolesni su šiuo projektu susiję planai?

Ateities planų yra begalė! Tačiau pirmiausia mūsų projektui reikia išsiplėsti… Tik taip mes visi kartu sugebėsime sėkmingai pakelti optimizmo lygį visoje Lietuvoje!

Kaip sekasi griauti stereotipą, kad lietuviai nemoka džiaugtis kito sėkme?

Džiugu dėl to, kad mūsų puslapio gerbėjų jau yra daugiau nei tūkstantis! Tiesa, visai neseniai sugalvojome paskelbti konkursą. Puslapio lankytojai gali viešinti savo mažąsias sėkmės istorijas ir laimėti originalų „Endless Achievements“ džemperį. Iš pradžių internautai į šį konkursą žiūrėjo gana skeptiškai, tačiau visai neseniai ledai buvo pralaužti ir dalyvių pradėjo daugėti. Žinoma, jų dar nėra įspūdingai daug, tačiau mes tikimės, kad iki konkurso pabaigos (gegužės 1 d.) jų dar gerokai padaugės! Kalbant apie pačius dalyvius, visos jų rašytos istorijos susilaukė teigiamų įvertinimų, o kai kurios – net ir nuoširdžių, sėkmės linkinčių žmonių komentarų. Manyčiau, jog tai yra nuostabus ženklas griaunant anksčiau minėtąjį stereotipą!

Sulaukėte nemažai dėmesio. Ar jo tikėjotės?

Vadovaujamės sena išmintinga taisykle: „Ką darai, daryk gerai!“ Šiam projektui mudu su Tautvydu skiriame gana daug laiko ir pastangų, tad šiokio tokio grįžtamojo ryšio tikėjomės jau nuo pat pradžių. Manyčiau, tai yra natūralu, nes siekdami šio „grandiozinio“ tikslo turime išsikelti didelių reikalavimų.

Kaip manai, ko trūksta mums, lietuviams, kad labiau palaikytume vieni kitus, skatintume siekti tikslų?

Manau, jog didžiausias mūsų trūkumas yra klaidinga pagyrų samprata. Daugeliui mūsų tautiečių atrodo, kad pasipasakoti apie savo pasiekimus yra neigiamas dalykas: toks žmogus iškart būtų palaikytas pagyrūnu. Taip neturėtų būti… Reikia suvokti, kad pagyrūnas yra žmogus, kuris hiperbolizuoja, norėdamas pasirodyti geresnis už kitus. O juk pasipasakoti apie savo nueitą kelią dėl tauraus tikslo yra visai kas kita! Tai yra teigiamas dalykas, be kurio „įkopti į Everestą“ kur kas sunkiau…

Kas Tave motyvuoja gyvenime?

Pirmiausia stengiuosi motyvuoti pats save: prieš ko nors imdamasis pagalvoju, kokią naudą man tai teiks vėliau. Tačiau, žinoma, kartais motyvacijos ieškoti reikia ir patiems didžiausiems optimistams. Tada mane „gydo“ puikių oratorių kalbos, įkvepiantys žmonių pasiekimai… Be abejo, nepalūžti ko nors siekiant labai padeda ir itin dvasiškai stiprios moters – mamos – palaikymas.

Ką veiki laisvalaikiu?

Laisvalaikį dažniausiai stengiuosi praleisti su nuostabiais draugais. Žinoma, kartais norisi ir ramiai pabūti su savo begale įvairių minčių.

Ko palinkėtum skaitytojams?

Norėčiau palinkėti Jums, brangieji, nebijoti pasipasakoti kitiems žmonėms apie savo pasiekimus, kad ir kokie jie (galbūt mažyčiai) būtų. Juk taip tikrai surasite bent keletą bendraminčių. Šie įvertindami Jūsų pastangas suteiks Jums dar daugiau optimizmo, neleidžiančio sustoti vietoje ir skatinančio siekti dar daugiau!

Dėkoju už pokalbį.

Kalbino pilietė reporterė Greta Kondrataitė

3 Komentarai

  1. Šaunuoliai, vaikinai!

  2. Saunu kad tokia reklama sukuret labiausiai dziaugiuosi Viliumi!

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: