Pradinis / Kultūra / Vilma Leonavičienė: „Lietuvos vardas plačiai įsitvirtina pasaulyje“

Vilma Leonavičienė: „Lietuvos vardas plačiai įsitvirtina pasaulyje“

Lietuvių kalba vis plačiau plinta pasaulyje. Praėjusių metų pabaigoje Černivcių Jurijaus Fedkovičiaus nacionaliniame pedagoginiame universitete (Ukraina) atidarytas naujasis Baltistikos centras. Lietuvių kalbos ir kultūros centras ir Černivcių Jurijaus Fedkovičiaus nacionalinis pedagoginis universitetas bendradarbiauja nuo 2001 m. Daugiau nei pusšimtis šio universiteto dėstytojų, studentų lankėsi Lietuvoje, dalyvavo mokslinėse stažuotėse, praktikose, lietuvių kalbos ir kultūros vasaros, žiemos kursuose Lietuvos edukologijos universitete.

Vilma Leonavičienė su ukrainiečiais

Naujojo Baltistikos centro kabineto atidarymas buvo labai prasmingas. Atidarymo šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos garbės konsulas Černivciuose, prorektorius, dekanai, katedrų vedėjai, tarptautinių ryšių skyriaus darbuotojai, studentai, dėstytojai, miesto merijos nariai ir Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė.

„Šventėje buvo daug palinkėjimų ir išsakytų norų apie tęstinę projektų veiklą, labai tikimasi, kad ateityje centre dirbs iš Lietuvos atvykę dėstytojai, mokys lietuvių kalbos, organizuos Baltistikos studijų paskaitas ir ves seminarus. Džiaugiamės, kad praėjusių kursų dalyvė, naujojo Černivcių Baltistikos centro vadovė Alyona Shyba pamilo mūsų kalbą, kultūrą ir  nusprendė puoselėti lietuviškumą Ukrainoje. Netrukus prasidedančiuose lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursuose dalyvaus net 12 studentų iš Ukrainos“, – pasakoja Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė.

Tai ne pirmasis Baltistikos centras pasaulyje. Kursų dalyvė Aya Kimura iš Japonijos irgi ketina įkurti lietuvių kalbos centrą Tokijuje. Būsima kursų dalyvė kinė Peng Qiaoyun viešės mūsų šalyje jau antrąjį kartą. Prieš trejus metus kinė susidomėjo lietuvių kalba, kurios pradėjo mokytis Pekino universitete. Vėliau atvyko į lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus. Čia išmoko puikiai kalbėti lietuviškai. Kinė domisi Baltijos šalimis, moko estų, latvių ir lietuvių kalbas. Į Lietuvą Peng Qiaoyun atvyks tiesiai iš Estijos, kurioje studijavo ir gyveno vienerius metus.

„Esame įvertinti, jog tolimųjų šalių studentai grįžta atgal į mūsų kursus. Dalis užsieniečių mūsų šalį vadina savo antraisiais ar trečiaisiais namais. Jie sugrįžta mokytis ne tik mūsų kalbos, bet ir švęsti įvairių švenčių, atsiveža savo antrąsias puses, giminaičius parodyti Lietuvos. Kiti atvyksta ieškoti savo lietuviškų pėdsakų, susipažinti su giminaičiais. Šiemet turėsime vaikiną Giuliano Volpe Grilauską iš Argentinos, kuris turi lietuviškų šaknų“, – teigia Vilma Leonavičienė.

Sausio 4 d. 11 val. Lietuvos edukologijos universitete (T. Ševčenkos g. 31, A5 aud.) prasidės lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursai. Šiemet net 40 studentų iš daugiau nei 10 pasaulio šalių mokysis lietuvių kalbos ir susipažins su mūsų šalimi.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: