Pradinis / Kultūra / Vilniaus etninės kultūros centro vadovė: „Svarbu tradicijas pritaikyti prie dabarties“

Vilniaus etninės kultūros centro vadovė: „Svarbu tradicijas pritaikyti prie dabarties“

Turbūt esate girdėję apie kasmet gegužę ūžiantį Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“, Vilniaus centre šurmuliuojančias Užgavėnes ar nušvitusią Neries krantinę Rudens lygiadienių vakarais Visa tai – tik dalis renginių, kuriuos Vilniaus miestui dovanoja Vilniaus etninės kultūros centras ir jo komanda. Per 25-erius gyvavimo metus centro darbai plėtėsi ir veiklų sąrašas ilgėjo: šiandien Vilniaus etninės kultūros centras ne tik rengia šventes Vilniaus mieste – tradicinė kultūra puoselėjama ir vykdant įvairias edukacines programas vaikams ir suaugusiesiems bei rengiant leidybos projektus.

Ilgametė Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Milda Ričkutė pabrėžia, kad etninė kultūra – tai gyvenimas. „Tai, kas buvo vakar, jau yra folkloras. Viskas kinta ir yra neišvengiama, kad mes, laikydamiesi tradicijos kanonų, turime nuolat keistis, ieškoti naujų raiškos formų ir prisitaikyti prie šių laikų“, – apie tradicijų tęstinumą miesto sąlygomis teigia M. Ričkutė. Paklausta, kaip šiuolaikinį jauną miestietį sudominti etnine kultūra, direktorė atsako, jog svarbu įsiklausyti į jaunuolių lūkesčius ir stengtis tradicijas priartinti prie dabarties: „Svarbu tradicijas tęsti ir pritaikyti jas šiandieną – kūrybiškai, interpretuojant, nes tai jaunam žmogui yra įdomu ir suprantama.“

Direktorė M. Ričkutė džiaugiasi, kad Vilniaus etninės kultūros centras jau 25-erius metus vysto savo veiklas ir šiam tikslui yra subūręs entuziastingą ir nuolat naujų minčių kupiną komandą: „Čia dirba idėjiniai žmonės ir visi galime jaustis kaip namuose.“ Ko gero, dėl to Vilniaus etninės kultūros centrui puikiai pavyksta sostinėje įgyvendinti įvairiausius su tradicine kultūra susijusius projektus.

Džiugiai atšvęsti savo 25-metį Vilniaus etninės kultūros centras kviečia vilniečius rengdamas nemokamų programų savaitę „Savaitė su etnokultūra“. „Savaitė su etnokultūra“ – tai gruodžio 11–17 d. renginių ciklas, skirtas ir vaikams, ir suaugusiesiems prisiliesti prie tradicinės kultūros muzikuojant, dainuojant, žaidžiant ar kuriant įvairius rankų darbo gaminius. Šventinę savaitę Vilniaus etninės kultūros centras pabaigs kasmetiniu advento laikotarpiui skirtu koncertu „Vidury lauko grūšelė“, vyksiančiu gruodžio 17 d. 13.00 val. Vilniaus rotušėje.

Daugiau informacijos apie renginius: www.etno.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: