Pradinis / Kultūra / Vilniuje atidarytas pasaulinio garso dailininko Samuelio Bako muziejus

Vilniuje atidarytas pasaulinio garso dailininko Samuelio Bako muziejus

Lapkričio 16 d. atidarytas Vilniuje gimusio pasaulinio garso dailininko Samuelio Bako muziejus. Tai pirmasis ir kol kas vienintelis muziejus pasaulyje, skirtas šio litvakų dailininko kūrybai. Kolekciją muziejui padovanojo pats dailininkas, kuris šiuo metu gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Naujojo muziejaus, skirto tik Samuelio Bako kūrybai, salėse bus eksponuojama per 125 tapytojo darbų. Muziejuje taip pat bus eksponuojama ir knyga, kurios puslapiuose piešė devynerių metų berniukas, patekęs į getą. Virtualus lankytojo gidas pateiks ir simbolių aiškinimą bei paties S. Bako garso įrašus, kuriuose jis pasakoja apie vieną ar kitą savo kūrinį. Planuojama, kad muziejus turės dvi ekspozicines erdves.

„Lietuvos žydų bendruomenės tragiškas likimas išlieka negyjančia žaizda. Samueliui Bakui šioje istorijoje teko ypatinga lemtis. Labai simboliška yra ne tik tai, kad jis grįžo į savo gimtąjį Vilnių, taip tarsi liudydamas, jog naikinimo pastanga niekuomet netriumfuoja galutinai. Bet taip pat simboliška tai, kad į Vilnių, į Lietuvą sugrįžta ir Samuelio Bako kūryba“, – kalbėjo Liana Ruokytė-Jonsson.

Vilniuje gimęs dailininkas S. Bakas savo pirmąją parodą surengė Vilniaus gete, būdamas devynerių metų. Į Lietuvą dailininkas S. Bakas grįžo ne tik atidaryti muziejaus, bet ir padėkoti trims žmonėms už išsaugotą gyvybę – kunigui Juozui Stakauskui, seseriai Marijai Mikulskai ir inžinieriui Vladui Žemaičiui. Lapkričio 15 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus Rotušėje S. Bakui buvo suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas.

Nuotraukos Vidmanto Balkūno

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: