Pradinis / Kultūra / Vilniuje nuskambėjo „Šimtmečio garsai“ – trijų Baltijos šalių sostinės šventė laisvę

Vilniuje nuskambėjo „Šimtmečio garsai“ – trijų Baltijos šalių sostinės šventė laisvę

Šimtmečio garsai sklido po Vilnių – Talino, Rygos ir Vilniaus  orkestrai susibūrę grojo kartu vienoje scenoje Katedros aikštėje.  Ant scenos –  daugiau kaip 100 lietuvių, latvių ir estų muzikantų: Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, „Orchestra RIGA“ ir  „Tallinn Chamber Orchestra“,  šventė  Baltijos šalių 100-metį, dovanodami Vilniui ir jo svečiams unikalų koncertą. 

„Tai, kas vyksta šiandien, yra ne tik muzika: prieš šimtmetį mes, trys sostinės, atsivertėme panašią partitūrą,  pradėjome žiūrėti ta pačia kryptimi, kovojome ir paskelbėme Nepriklausomybę. Drauge mes išmokome pamoką: po vieną yra sunkiau, kartu yra lengviau ginti savo vertybes. Po vieną, kad ir kokios būtume stiprios laisvės  tvirtovės,  mūsų miestai negali užtikrinti šviesios ir geros ateities. Ateities iššūkių fone mes turime išmokti groti kartu. Simboliškas, bendras orkestrų pasirodymas tegu įkvepia visus naujiems dideliems darbams“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Su Rygos ir Talino miestais Vilnių sieja sena draugystė: drauge dainavo Dainuojamojoje revoliucijoje, kabinosi  rankomis Baltijos kelyje, dabar kartu  groja.

„Drauge minime mūsų valstybių Nepriklausomybės atgavimą – toks unikalus renginys vyksta pirmąkart ir viliuosi, kad kito panašaus renginio nereiks laukti dar šimtmetį. Sveikinu mus visus ir kviečiu švęsti kartu!“ – sveikino Talino meras Taavi’s  Aas’as.

Prieš koncertą trijų Baltijos šalių sostinių  merai   drauge apžiūrėjo unikalią greta aikštės įsikūrusią fotografų parodą „Šimtmečio kelias“.

Į „Sostinės dienas“ pasisvečiuoti atvykusius Talino ir Rygos merus bei Varšuvos savivaldybės Administracijos direktorių Marcin’ą Wojdat’ą  Vilniaus meras pakvietė į išskirtinę ekskursiją po MO muziejų – naują kultūrinę  erdvę  miesto centre, kuri duris atvers jau spalio 18 d.  Svečiai apžiūrėjo unikalios architektūros pastatą, kurį  suprojektavo tarptautinė architektų įmonė „Studio Libeskind“ ir Lietuvos architektų komanda „Do architects“. Vaikščiodami po baigiamas rengti modernaus muziejaus erdves, svečiai domėjosi būsimomis veiklomis, ekspozicijomis,  kolekcija, įspūdingo statinio  kaina ir grožėjosi  Vilniaus panorama, atsiveriančia nuo atviro stogo terasos.

Katedros aikštėje į „Šimtmečio garsų“ koncertą susirinkę žiūrovai klausėsi  lietuvių liaudies dainų, Tomo Leiburo, Raimondo  Pauls’o,  Duke’o Ellington’o  ir kitų autorių kūrinių. Vilniaus orkestras pasirodė kartu su saksofonininku Petru Vyšniausku ir lietuvių liaudies folkloro dainininke Veronika Povilioniene.  Į sostinę atvyko 54 Rygos ir 25 Talino orkestrų muzikantai. Svečiai  atliko Raimonds Pauls „Way to the Light“ ir Eino Tamberg“o „Opening Fanfares“ drauge su solistu Daumants Kalniņš. Žiūrovus nustebino koncerto pabaigoje trijų šalių sostinių atliekamas Duke’o Ellingtono kūrinys „Night Creature“.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: