Pradinis / Sportas / Vilniuje vyko Lietuvos žurnalistų šachmatų čempionatas

Vilniuje vyko Lietuvos žurnalistų šachmatų čempionatas

Vilniuje vyko pirmasis Lietuvos žurnalistų šachmatų čempionatas. Jame dalyvavo žiniasklaidos ir ryšių su visuomene atstovai. Po atkaklios kovos pergalę turnyre šventė žurnalistikos veteranas Vidmantas Putelis.

Čempionate, kurį surengė Lietuvos sporto žurnalistų ir Lietuvos šachmatų federacijos, jėgas išbandė vienuolika dalyvių. Jie šveicariškąja sistema žaidė po 6–7 partijas. Vieno žaidėjo ėjimams buvo skiriama 10 minučių.

Čempionato laimėtojas paaiškėjo tik paskutiniame ture. Lemiamas partijas žaidė V. Putelis ir „Viasat Sport Baltic“ komentatorius Maksimas Vojevodinas, žurnalo „IQ“ apžvalgininkė Laura Gabrilavičiūtė ir ryšių su visuomene specialistas Liutauras Ulevičius. Abi partijos baigėsi lygiosiomis, nors M. Vojevodinas buvo įgijęs gana nemažą persvarą ir galėjo nustumti būsimąjį čempioną į antrąją vietą.

Dvejos lygiosios lėmė, kad V. Putelis tapo čempionu, o L. Gabrilavičiūtei atiteko antroji vieta. Trečias turnyre liko ryšių su visuomene bendrovės „Intergrity“ valdybos pirmininkas Arūnas Pemkus.

Žurnalistų kovoms vadovavo nacionalinės kategorijos teisėjas Darius Matonis.

Pasibaigus čempionatui nugalėtoju tapęs V. Putelis itin džiaugėsi turnyro organizatoriaus, sporto žurnalisto Romano Buršteino iniciatyva suburti šachmatus mėgstančius žiniasklaidos ir viešųjų ryšių specialistus. Pasak žurnalistikos veterano, intelektualusis žaidimas pastaraisiais metais buvo nepelnytai primirštas, todėl palinkėjo čempionatą rengti kasmet.

R. Buršteinas teigė, kad turnyras tikrai nebus vienkartinis, ir žadėjo, jog artimiausiu metu jo dalyviai mes iššūkį kitos srities atstovams. Tikėtina, kad pirmaisiais žurnalistų ir viešųjų ryšių specialistų rinktinės varžovais taps Seimo šachmatų mėgėjai.

Turnyro rezultatai:

1. Vidmantas Putelis (FIDE reitingas – 1544) – 6 taškai;
2. Laura Gabrilavičiūtė (1858) – 5,5 taško;
3. Arūnas Pemkus – 5 taškai;
4. Liutauras Ulevičius – 4,5 taško;
5. Giedrius Surplys (2010) – 4 taškai;
6. Maksimas Vojevodinas – 4 taškai;
7. Ričardas Baltaduonis – 3,5 taško;
8. Dalius Matvejevas – 3 taškai;
9. Linas Kojala – 3 taškai;
10. Evaldas Stonkus – 2 taškai;
11. Robertas Trakys – 1,5 taško.

Nuotraukos Dariaus Matonio

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: