Pradinis / Šeima ir sveikata / Vitamino D svarbą sveikatai įrodo vis daugiau tyrimų

Vitamino D svarbą sveikatai įrodo vis daugiau tyrimų

Balandžio 29 dieną Europos imunologų draugijų federacija, vienijanti 28 imunologų draugijas 31 Europos šalyje, paskelbė Pasauline imunologijos diena. Ji Europoje minima įvairiais renginiais. Lietuvos imunologai kasmet pamini šią dieną skirdami ją aktualioms medicinos problemoms aptarti. Šių metų tema – vitaminas D, kurio svarbą sveikatai įrodo vis daugiau mokslinių duomenų.

Visi esame girdėję, kad vitaminas D būtinas kalcio apykaitai ir kaulų struktūrai palaikyti, o šio vitamino stoka sukelia rachitą. Tačiau pastarųjų metų tyrimai rodo, kad vitamino D trūkumas siejamas ir su kitomis ligomis. Dauguma mūsų organizmo ląstelių turi šio vitamino receptorius ir tarsi jaučia jo kiekio svyravimus. Vitaminas D susidaro odos ląstelėse veikiant ultravioletiniams spinduliams. Jo taip pat gauname su maistu. Tačiau dėl saulės stygiaus, nuolatinio buvimo uždarose patalpose, tam tikrų mitybos įpročių dauguma žmonių turi nepakankamai vitamino D.

Šis vitaminas svarbus mūsų psichinei sveikatai, normaliam endokrininės sistemos ir imuninės sistemos darbui. Trūkstant vitamino D, padidėja rizika sirgti infekcinėmis, uždegiminėmis ir kitomis ligomis. Šiuolaikinis mokslas atskleidė molekulinius ir genetinius mechanizmus, kurie reguliuoja vitamino D poveikį žmogaus organizmui.

Apie visa tai – 2015 m. balandžio 29 d. 14 val. konferencijoje „Ką žinome apie vitaminą D ir jo svarbą imunitetui“. Ji vyks Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Didžiojoje auditorijoje (Santariškių g. 2, Vilnius). Konferencija skiriama ne tik gydytojams ir kitiems specialistams, bet ir plačiajai visuomenei. Pranešimus konferencijoje skaitys gydytojas endokrinologas prof. G. Kazanavičius, šeimos gydytojas dr. A. Bleizgys, imunologė prof. A. Žvirblienė. Bus aptarti ir laboratoriniai vitamino D nustatymo ypatumai.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: