Pradinis / Lietuviai svetur / Vokietijos lietuviai šventė lietuviškas Užgavėnes

Vokietijos lietuviai šventė lietuviškas Užgavėnes

Vasario 7 dieną vaizdingame slėnyje prie Hemsbacho, Vokietijoje, Heseno žemėje, skambėjo juokas ir lietuviška muzika. Neseniai susikūrusi Reino-Nekaro regiono vokiečių-lietuvių draugija, remianti  lietuvių kultūrą, meną ir sportą Pietvakarių Vokietijoje, pakvietė tautiečius kartu švęsti lietuviškas Užgavėnes.

Susirinkusiuosius valgyti ragino Lašininis, gąsdindamas, jog tam, kas liks alkanas, visus metus nesiseks. Kanapinis savo ruožtu visus viliojo nuo stalo ir kvietė dainuoti, šokti, išbandyti savo jėgas įvairiose linksmose rungtyse.  Galiausiai visi dalyviai, skanduodami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ paleido Morę dūmais. Oi, kaip graudžiai verkė, rankas iš nevilties grąžė savo ištikimosios pačios netekęs Lašininis. O dar jo kova su Kanapiniu pralaimėta, ir nuo geraširdžio storulio nusigręžė žmonės, nebenori riebių valgių valgyti…  Lašininį nuramino tik paguodos prizas. Apdovanoti buvo ir įvairių nominacijų nugalėtojai: ir įspūdingiausias persirengėlis, ir įspūdingiausia kaukė, ir skaniausių blynų kepėjas, geriausi šokėjai, dainininkai bei baisiausias žiemos gąsdintojas. Be dovanų neliko ir rungčių nugalėtojai. Beje, visos dovanos buvo tik lietuviškos.

Į šventę atvyko tautiečiai iš maždaug 100 kilometrų viena nuo kitos nutolusių vietovių – iš Frankfurto prie Maino apylinkių, Lampertheimo, Manheimo, Liudvigshafeno prie Reino, Vormso, Špajerio. Renginyje dalyvavo Vokietijos lietuvių bendruomenės „Romuvos“ apylinkės folkloro ansamblis „Jorė“, Hiutenfeldo sporto klubas, Špajerio krepšinio ir futbolo klubas. Visus dalyvius vienija Vokietijos lietuvių bendruomenė.

Angelė Digaitytė

Nuotraukos Dariaus Šulco ir Marijos Dambriūnaitės-Šmidt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: