Pradinis / Aktualijos / Vokietijos lietuvių studentų suvažiavimas

Vokietijos lietuvių studentų suvažiavimas

Foto_Studentu_suvaziavimas_2013

Vokietijos lietuvių jaunimo sąjunga (VLJS) šių metų gegužės 18 dieną Hamburge organizuoja jau antrąjį Vokietijos lietuvių studentų suvažiavimą. Vienos dienos trukmės renginyje jauni lietuviai galės sudalyvauti seminaruose ir dirbtuvėse, kurias ves sėkmingai savo srityje įsitvirtinę verslininkai, menininkai ar profesionalūs lektoriai, bei susipažinti su Lietuvos institucijų atstovais, siūlančiais karjeros galimybes Lietuvoje.

„Norime duoti galimybę Vokietijos aukštosiose mokyklose studijuojančiam ar savo pirmus karjeros žingsnius žengiančiam lietuvių jaunimui susitikti ir padiskutuoti aktualiomis temomis, suteikti jų studijoms ir profesinei veiklai reikalingų žinių, pristatyti karjeros galimybes Lietuvoje ir taip stiprinti jaunų užsienio lietuvių ryšį su Lietuva. Taip pat tikimės, kad Suvažiavimas bus puiki galimybė studentams neformalioje aplinkoje pasidalinti savo patirtimi su bendraamžiais ir bendraminčiais.“ – teigė VLJS pirmininkė Monika Verbalytė.

„Šįkart renginiu išsikėlėme sau aukštesnius tikslus nei pernai. Pirmiausia, nusprendėme Vokietijos lietuvių studentų suvažiavimą rengti ne Berlyne, o Hamburge, kuris ne tik pats turi tris universitetus ir didelę bei aktyvią lietuvių bendruomenę, bet ir yra apsuptas kitų universitetinių miestų: Liubeko, Brėmeno, Kylio, Oldenburgo, Rostoko. Taip tikimės į renginį pritraukti daugiau lietuvių studentų. Taip pat norėjome dalyviams pasiūlyti daug įvairesnę bei kokybiškesnę programą: visus lektorius šiais metais pasikvietėme iš Lietuvos, o tarp atvyksiančiųjų yra ir tokie visuomenės veikėjai kaip Tadas Langaitis, Rytis Zemkauskas ar Vidas Bareikis. Be to, praešimus paįvairins viešo kalbėjimo dirbtuvės bei gatvės muzikos dienos minėjimas.“ – pasakojo Monika Verbalytė.

Plačiau renginio programą pristatė VLJS už viešuosius ryšius atsakinga Dovilė Šermokas. „Nors oficiali renginio dalis prasideda šeštadienio rytą, dalyvius bei renginio svečius kviečiame prie Hamburgo Rotušės susitikti jau penktadienio vakarą (20 val.): susipažinti, apžiūrėti miesto senamiesčio ir apsilankyti vieninteliame visoje Vokietijoje lietuviško maisto restorane „Teigtasche“.“

Šių metų renginio tema – idėjų dirbtuvės. „Norime renginio dalyvius įkvėpti ir paskatinti įgyvendinti savo iš pirmo žvilgsnio gal kiek ir beprotiškas idėjas, tad ieškodami savo srities profesionalų, pasirinkome tas asmenybes, kurios yra įgyvendinusios išskirtinius projektus. Būtent todėl mūsų programoje atsirado „Lietuvos kvapo“ projekto direktorius bei emocinio marketingo ekspertas Mindaugas Stongvilas, televizijos žurnalistas Rytis Zemkauskas su savo laidomis „Pasivaikščiojimai“ ir „Alchemija“ bei režisierius Vidas Bareikis, kuris pristatys „No Theater“ judėjimo idėją bei ne teatro paieškas teatre. Pernai pradėją nagrinėti socialinio verslo temą šiemet norime plėtoti kartu su pilietinės akcijos „Darom“ sumanytoju Tadu Langaičiu. Taip pat labai džiaugiamės, jog mūsų renginyje dalyvaus teatro, kino bei televizijos aktorė Aldona Vilutytė, kuri praves viešo kalbėjimo įgudžius lavinančias dirbtuves. Po tokios įspūdžių pilnos dienos renginio dalyvius ir miesto svečius kviesime pasiklausyti dainuojamosios poezijos atlikėjos Ievos Narkutės gyvo garso koncerto.“ – toliau pasakojo Dovilė Šermokas.

Studentų suvažiavimą remia LR Užsienio reikalų ministerija ir Vokietijos lietuvių bendruomenė. Už pagalbą VLJS taip pat dėkoja Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungai, Hamburgo lietuvių bendruomenei, lietuviškam restoranui „Teigtasche“ bei HAW (Hamburg University of Applied Sciences) Studentų atstovybei. Renginio pradžia – šeštadienį, gegužės 18 d., 10 val., Lübeckertordamm 2-4. Ievos Narkutės koncertas vyks Rudolf Steiner Haus, Mittelweg 11-12. Daugiau informacijos ir pilną renginio programą rasite  VLJS internetiniame puslapyje: www.vljs.de.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: