Pradinis / Aktualijos / Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto archyvų perdavimas Lietuvai

Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto archyvų perdavimas Lietuvai

0411 VLIK archyvai pasirasymas

JAV Konektikuto valstijoje, Putname, balandžio 11 dieną pasirašyta Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto (VLIK) archyvų perdavimo Lietuvai sutartis.

Sutartį pasirašė Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys ir Tautos fondo tarybos pirmininkas Gintautas Žemaitaitis. Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Valdemaras Sarapinas ir Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis.

Pagal šį susitarimą, archyvas įsipareigoja dokumentus sugrupuoti pagal fondo sudarytojus, tvarkyti ir aprašyti, nuolat saugoti atrinktus dokumentus, sudaryti jų aprašymo ir apskaitos dokumentus bei skelbti informaciją apie saugomus dokumentus, užtikrinti neribojamą priėjimą prie dokumentų ir jų naudojimą švietimo, mokymo, mokslinių tyrimų ir kitais nekomerciniais tikslais. Planuojama, kad dokumentai pasieks Lietuvą antrojoje šių metų pusėje.

Susitikimų JAV metu buvo aptarti ir kiti aktualūs JAV lietuvių bendruomenės archyvų tvarkymo klausimai.

V. Sarapinas kartu su vyriausiuoju archyvaru ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriumi taip pat dalyvavo susitikime su žydų tyrimų instituto YIVO direktoriumi Jonathanu Brentu ir vyriausiąja archyvare Fruma Mohrer. Su jais aptartos tolesnės bendradarbiavimo archyvų klausimais galimybės.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: