Pradinis / Mokslas ir švietimas / Vyriausybėje – jaunosios kartos pasiūlymai valdžiai

Vyriausybėje – jaunosios kartos pasiūlymai valdžiai

Šiandien Vyriausybės rūmuose vyko nacionalinio projekto „Pažink valstybę“ renginys, kur beveik pusantro šimto vaikų diskutavo aktualiais šalies klausimais. Iniciatyvią bei ambicingą jaunąją kartą pasveikino ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Savo darbu, gebėjimais Jūs viską galite pasiekti patys. Linkiu jau būnant mokyklose ugdyti realų suvokimą, kritinį mąstymą apie aplinkui vykstančius dalykus. Galvokite ir sprendimus priimkite savarankiškai, ne aklai pasitikėdami pateikiamomis žiniomis, o kritiškai ir patys juos vertindami. Tik nuo tokių piliečių ir priklausys sėkminga šalies ateitis“, – sakė premjeras.

Renginio metu 8-ių mokyklų atstovai ne tik diskutavo apie konkrečias valstybei, miestui ir bendruomenėms svarbias problemas, bet ir analizavo galimas jų sprendimo priemones.

Šalčininkų r. Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos mokiniai kalbėjo apie psichologinės pagalbos teikimą sprendžiant svarbius klausimus. Šakių „Žiburio“ gimnazistai plėtojo per didelio plastikinių maišelių naudojimo ir nepakankamo plastiko šiukšlių rūšiavimo temą. Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus gimnazijos šeštokai nusprendė atkreipti dėmesį į jų mokyklos problematiką – belaidžio interneto ryšį.

Su jaunaisiais šalies lyderiais Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė kalbėjo apie pačių moksleivių galimybes jau šiandien keisti savo šalį ir diskutavo apie valstybės valdymą. Moksleiviai su patarėjos pagalba mėgino suprasti, ką veikia ministrai ir svarbiausios Vyriausybės institucijos, bei aktyviai įsitraukė į svarstymus, kaip reikėtų skirstyti valstybės biudžetą.

Svečiams buvo parodytos svarbiausios Vyriausybės rūmų erdvės, kuriose posėdžiauja ministrų kabinetas, priimamos užsienio delegacijos, vyksta spaudos konferencijos. Vėliau moksleiviai tiesiogiai stebėjo ir patį Vyriausybės posėdį.

Be jau minėtų mokyklų, renginyje dalyvavo Vilniaus r. Pagirių, Vilniaus r. Medininkų Šv. Kazimiero, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijų, Vilkaviškio S. Nėries pagrindinės mokyklos ir Klaipėdos ,,Santarvės“ progimnazijos auklėtiniai.

Rudens pradžioje prasidėjęs projektas „Pažink valstybę“ į edukacines veiklas įtraukė mokinius ir mokytojus iš 60 Lietuvos mokyklų. Vos per pusę metų truksiančius užsiėmimus komandoms patikėta įveikti sudėtingas užduotis: iškelti ir spręsti socialines-pilietines problemas.

Projektą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Valstybės pažinimo centras.

Vyriausybės kanceliarijos nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top