Pradinis / Aktualijos / Žaiskime operą drauge su Europa!

Žaiskime operą drauge su Europa!

Fotografas Martynas Aleksa

Martyno Aleksos nuotr.

Kas yra kūrybos esmė? Žaidimas! Tad Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras gegužės 10–12 d. plačiai atvers duris ir kvies žiūrovus žaisti operą. Drauge su daugiau nei šimtu Europos ir kitų kontinentų operos teatrų, trupių ir festivalių LNOBT septintąjį kartą švęs Europos operos dienas. Temą „Opera: žaidimų aikštelė“ pasiūlė tarptautinė operos teatrus vienijanti organizacija „Opera Europa“ ir europinis edukacijos tinklas RESEO.

Kodėl „Žaidimų aikštelė“? Mat – tai erdvė, kurioje akis į akį susitinka artistai ir žiūrovai, sąveikauja menas ir visuomenė. Juk žaisdama visuomenė gali tapti kultūringesnė ir kūrybiškesnė, vadinasi – ir laimingesnė.

Gegužės 10 d. vyks įžanginiai šventės renginiai. 13 val. koncertą „Operos žaidimai“ ne teatre, bet Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje surengs gimnazijos mokiniai ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros studentai. Koncertą ves ir komentuos operos solistė Sofija Jonaitytė.

Kitas neįprastas renginys numatomas 16 val. 30 min. Šiuo metu LNOBT feisbuko paskyroje vyksta žaidimas: jo laimėtojams tądien bus surengta ekskursija ir fotosesija… ant teatro stogo su plačiai atsiveriančiais Vilniaus vaizdais.

O prieš vakare rodomą „Šikšnosparnio“ spektaklį nuo 17 val. 30 min. vyks loterija teatro rūbinėje.

Gegužės 11 d. 9 val. rengiama ekskursija po teatro užkulisius, o 11 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į „Pusryčiai su Kipru“! Iki pat 13 val. prie Kipro Petrausko paminklo LNOBT prieigose atėjusieji bus vaišinami kava, sausainiais. Skambės archyviniai K. Petrausko įdainuoti įrašai – tikras gramofonas gros senas plokšteles, o greta bus neformaliai bendraujama su operos solistais. Pusryčiuose žada dalyvauti Irena Zelenkauskaitė, Laima Jonutytė, Audrius Rubežius, Sigutė Stonytė ir kiti solistai. Galbūt papusryčiauti „su Kipru“ atvyks ir mažą dukrytę auginanti Joana Gedmintaitė.

13 val. šventinę programą pratęs aikštelėje prie LNOBT rengiamas Europos operos dienos koncertas. Dalyvaus LNOBT Vaikų operos studijos auklėtiniai, šokio ansamblis „Polėkis“, choras „Liepaitės“, Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokiniai, Vilniaus kolegijos Menų fakulteto studentai.

Sekmadienį, gegužės 12 d., 10 ir 15 val. norintys ekskursijose galės pasižvalgyti po Teatro užkulisius. 12 val. publika kviečiama į Jono Tamulionio operą vaikams „Bruknelė“, po kurios 14 val. teatro Raudonojoje fojė vyks susitikimas su „Bruknelės“ statytojais.

Teatro Marmurinėje fojė per visas šventines dienas ir vėliau bus pakabintas Europos žemėlapis, kuriame pažymėti operos teatrai, švenčiantys Europos operos dienas.

Europos operos dienos pradėtos švęsti 2007 m., minint pirmuoju operos šedevru laikomos Claudio Monteverdi operos „Orfėjas“ 400-ąsias sukūrimo metines. Nuo 2009 m. Operos dienos pradėtos minėti kartu su Europos diena, gegužės 9–ąją. Mat opera – bene europietiškiausia iš muzikos ir teatro formų, ji įkūnija europinę kultūros tapatybę, kurios sąvoka besivienijančioje, bet margoje Europoje šiandien yra ypač aktualus.

Tad antrąjį gegužės savaitgalį kviečiame švęsti operos šventę drauge su visa Europa!

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: