Pradinis / Renginiai, pramogos / Zaraso ežero sala buvo virtusi „Mini“ automobilių pasaulio sostine

Zaraso ežero sala buvo virtusi „Mini“ automobilių pasaulio sostine

Keturių dienų trukmės renginys „International Mini Meeting“ (IMM) į Zarasų salą sukvietė daugiau nei 1500 „Mini“ markės automobilių mėgėjų iš visos Europos ir net JAV. Organizatoriai iš Lietuvos klubo „Mini People“ skaičiuoja, kad į pirmą kartą Lietuvoje surengtą tarptautinį renginį suvažiavo maždaug pusė tūkstančio įvairių „Mini“ automobilių.

„Savaitgalį Zarasų sala tapo savotiška „Mini“ automobilių pasaulio sostine. „Mini“ mėgėjai iš kitų automobilių fanų išsiskiria savo nuotaika ir linksmybėmis. Didžioji dalis jų į šį renginį važiuoja jau daug metų, todėl „International Mini Meeting“ yra puikus kasmetis susitikimas, kurį šiemet turėjome garbės surengti būtent Lietuvoje, unikalioje Zaraso ežero saloje. Labai džiaugiamės, kad lietuviai aktyviai prisijungė prie šio renginio ir iš arčiau susipažino ne tik su „Mini“ markės automobilių istorija, jų dizainu, bet ir pačia bendruomene“, – sako vienas iš „IMM 2015“ organizatorių, klubo „Mini People Lietuva“ narys Mindaugas Lataitis.

Daugiausia užsiregistravusių „Mini“ dalyvių organizatoriai sulaukė iš Vokietijos. Taip pat nemažai dalyvių atvyko iš Olandijos, Suomijos, Baltijos šalių, tačiau kai kam kelionė iki Lietuvos užtruko ir apie dvi savaites. Keliautojai savo kelionės į Lietuvą įspūdžiais aktyviai dalijosi socialiniuose tinkluose specialiai šiam renginiui sukurtose grupėse.

Svečių akį traukė niekur nematyti „Mini“

Kadangi vieną iš festivalio dienų – šeštadienį – organizatoriai renginį padarė atvirą visuomenei, pamatyti unikalių eksponatų ir Lietuvoje viešintį ralio grandą galėjo visi norintys. Svečių akį traukė ne tik spalvingi ir patobulinti dalyvių „Mini“ automobiliai, bet ir specialūs gamintojo atvežti eksponatai.

Daug dėmesio sulaukė „Mini ALL4 Racing“ – pergalėms ralio maratonuose sukurtas bolidas, triumfavęs Dakare pastaruosius ketverius metus iš eilės. Taip pat svečius stebino išskirtiniai „art-car“ automobiliai – du klasikiniai ir du dabartinės epochos „Mini“. Istoriniai pirmosios kartos „Mini“ – tai „Designer Mini Kate Moss“ ir „Designer Mini Time Machine“ serijų automobiliai. O „MINI Red Mudder by Dsquared2“ jau yra šių laikų automobilio pagrindu sukurta vizija, pažymint gamintojo ir pagalbos ŽIV aukoms fondo „Life Ball“ partnerystę. „MINI Danny o’Connor“ – automobilis, tapęs britų dailininko iš Liverpulio Danny o’Connoro drobe.

Netrūko ir pramogų

Penktadienį renginio „International Mini Meeting“ dalyviai ir svečiai turėjo progą susipažinti su specialiai į „Mini“ fiestą atvykusiu suomių lenktynininku Rauno Aaltonenu. Dabar jau garbaus amžiaus ralio profesorius nemažai pergalių iškovojo sėdėdamas ir prie „Mini“ automobilių vairo.

Šeštadienį renginio dalyviai demonstravo savo išskirtinius „Mini“ automobilius specialiame parade ir rodė savo įgūdžius ralio lenktynėse. Vakare dalyviai linksminosi tradiciniame kostiumų vakarėlyje, kuriam savo aprangą rinkosi dar gerokai prieš suvažiavimą.

Pasibaigus renginiui dalyviai ir svečiai negailėjo padėkų renginio organizatoriams, ne tik pasirūpinusiems unikalia renginio vieta, skaniu lietuvišku maistu, bet ir surengusiems išskirtinę galimybę pabendrauti su suomių lenktynininku Rauno Aaltonenu.

Lietuvoje „Mini“ automobilių suvažiavimas vyko pirmą kartą per 37 metus. Iki šiol analogiškus festivalius rengdavo tik didžiųjų Europos valstybių „Mini“ gerbėjų klubai. Kitais metais gegužės mėnesį „Mini“ gerbėjų keliai ves į Belgiją.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top