Pradinis / Augalų pasaulis / Žemės ir aplinkos menas VU Botanikos sode

Žemės ir aplinkos menas VU Botanikos sode

Rugsėjo 13 d. 15 val. VU Botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius) atidaroma žemės ir aplinkos meno paroda „Déjà vu“. Tai vienuoliktoji tokia paroda po atviru dangumi. 15 val. rengiama ir ekskursija, per kurią 18 parodoje dalyvaujančių autorių pristatys savo darbus.

Didžioji kūrinių dalis yra žemės meno darbai, sukurti naudojant tik gamtines medžiagas, ir aplinkos meno darbai iš įvairių dirbtinių medžiagų, integruoti į tam tikrą erdvę, pritaikyti prie vietinio gamtovaizdžio.

Žemės ir aplinkos menas – tai specialiai atviroje, menininko pasirinktoje erdvėje sukurtas menas, kurio kūriniai įsilieja į vietinį gamtovaizdį ir tampa neatsiejama jo dalimi. Žemės ir aplinkos meno idėja paremta laikinumu. Gimsta kūriniai, kurie yra svarbūs, aktualūs tam tikru momentu. Kurdamas menininkas neturėtų pakenkti gamtai, turėtų padėti pamatyti ją kitaip.

Taip menininkai bendrauja su gamta, padeda šiuolaikiniams nuolat skubantiems žmonėms pastebėti ir atrasti ją iš naujo. Kartu ugdomas ir ekologinis sąmoningumas.

VU Botanikos sode Kairėnuose kasmet rugsėjį rengiamos parodos, kurių tikslas – plėtoti dialogą tarp meno, menininkų, žiūrovų ir gamtos, suteikti galimybę įvairių sričių menininkams pristatyti savo darbus šiek tiek netradicinėje, gamtinėje aplinkoje. Nuo 2003 m. čia vykdomas kol kas vienintelis Lietuvoje žemės meno projektas „Gamta ir menas“.

Autorių darbus galima apžiūrėti iki spalio 31 d. (dėl nepalankių oro sąlygų kai kurie darbai gali ir anksčiau sunykti).

Parodos atidarymo metu įėjimas į Botanikos sodą nemokamas.

VU Botanikos sodo inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: