Pradinis / Sportas / Žinomi vyrai tapo globos namų vaikų futbolo treneriais

Žinomi vyrai tapo globos namų vaikų futbolo treneriais

Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, Edgaras Jankauskas, Arūnas Valinskas, Mantas Katleris ir Mantas Stonkus tapo žaidžiančiais futbolo treneriais. Juos išsirinko patys vaikų globos namų auklėtiniai. Jau tradicinis renginys „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyras“ skirtas atkreipti visuomenės dėmesiui į nepakankamą mūsų šalies vaikų užimtumą.

Renginio metu jaunųjų futbolininkų dievaičiai negailėjo jėgų ir sakė, kad nėra nieko svarbesnio už vaikus, kurie netrukus kurs Lietuvą.

„Tikiuosi, šie vaikai ir mūsų futbolą atgaivins ir nuves bent į Europos čempionatą“, – juokavo Arūnas Valinskas.

Vis daugiau žinomų žmonių palaiko labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams“ iniciatyvą „Futbolas – vaikams“, kuria siekiama atgaivinti futbolo populiarumą ir kad jis būtų prieinamas visiems vaikams.

Futbolo turnyro metu žinomi vyrai kamuolį spardė kartu su 60 vaikų iš SOS vaikų kaimo, Tauragės ir Panevėžio vaikų globos namų ir Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinio centro.

Pagrindinis renginio ir iniciatyvos rėmėjas yra Tartan Army Children Charity (Škotijos futbolo rinktinės paramos fondas vaikams). Renginyje dalyvavo ir fondo vadovas Derekas Clarkas iš Škotijos. Jis turnyrą oficialiai atidarė grodamas dūdmaišiu.

Graži iniciatyva gimė, kai vaikų futbolo mokykla „Ataka“, kurios veiklą remia labdaros ir paramos fondas „Padėk gatvės vaikams“, susidūrė su neišsprendžiama problema – nėra sąlygų treniruoti vaikus, nors norinčių lankyti treniruotes vaikų vis daugėjo.

„Mokyklų sporto salės yra beveik visiškai užimtos, o Vilniaus stadionai apleisti. FM „Ataka“ treniruotes lankė 250 vaikų, tarp jų ir iš vaikų globos namų“, – apie veiklą pasakoja G. Tvarijonas.

LPF „Padėk gatvės vaikams“ apmoka už globos namų, nepasiturinčių šeimų vaikų treniruotes, nuperka sportinę aprangą. Fondo tikslas – sudaryti sąlygas vaikams sportuoti savo mokykloje arba šalia namų už prieinamą kainą arba nemokamai. Vykdomas vaikų užimtumas yra skirtas alkoholio, narkotikų vartojimo, nusikalstamumo prevencijai, nes užsiėmę ir turintys gerą trenerių pavyzdį vaikai neieško nuotykių gatvėje, yra laimingesni ir socialiai labiau integruoti.

Nuotraukų autorė Ieva Markūnaitė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top