Pradinis / Žmonės / Aktorė Gabija Jaraminaitė: „Vaidmenys – tarsi vaikai“

Aktorė Gabija Jaraminaitė: „Vaidmenys – tarsi vaikai“

Teatro, kino ir televizijos aktorės Gabijos Jaraminaitės talentu, ko gero, nedrįstų abejoti niekas. Daugiau nei dvidešimtmetį vaidinanti moteris buvo ne kartą įvertinta kino bendruomenės, o šiemet 10-ųjų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijoje ji pretenduoja atsiimti apdovanojimą kaip geriausia metų aktorė už pagrindinį vaidmenį filme „Amžinai kartu“. Birželio 13 d. vyksiančios iškilmingos statulėlių įteikimo ceremonijos metu paaiškės šių kino apdovanojimų laureatai.

Miela, nuoširdi ir atvira G. Jaraminaitė pripažįsta, jog, kad ir koks smagus būtų aktoriaus darbas, be didelių pastangų nieko nebūna. To, kad ji gali gauti per dešimtmetį daugiausia kartų kino apdovanojimams „Sidabrinė gervė“ nominuotos moters titulą, Gabija nesureikšmina. Tačiau keturi kartai įrodo, kad aktorė savo darbą visuomet atlieka profesionaliai. Žinoma moteris tikina, kad visi sukurti vaidmenys – jos vaikai.

Gabija, šiemet kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ jau skaičiuoja 10-uosius metus. Jūs juose dalyvavote ne tik kaip nominantė, laimėtoja, bet kaip ir vedėja. Ką Jums reiškia šie apdovanojimai?

Apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ man yra didelė kino šventė, asmeninė šventė. Gal dėl to, kad per pirmuosius apdovanojimus buvau nominuota už Gailės vaidmenį K. Buožytės filme „Kolekcionierė“, kuris laimėjo geriausio metų filmo apdovanojimą. Tai mums buvo didžiulė laimė, nes jis buvo sukurtas tik iš entuziazmo. Nuo tada apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ man yra ypatingi ir labai artimi.

2013 metais laimėjote gervės statulėlę už metų geriausios antraplanės aktorės vaidmenį, kaip jautėtės po laimėjimo? Ar apdovanojimas užaugina sparnus? Galbūt skatina siekti daugiau?

Laimėjimas man užaugino sparnus tą vakarą, kai jį gavau, na gal dar kitą dieną, o paskui gyvenimas tęsiasi. Siekti daugiau, mokytis noriu ir stengiuosi kasdien. Laimėjimas ar nominacija man tik patvirtina, kad ir kiti mane palaiko šiame kelyje.

Kur laikote savo „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą?

Gervę laikau ant palangės svetainėje. Nuvalau dulkes ir leidžiu jai būti matomoje vietoje.

Gabija, per visą šių kino apdovanojimų istoriją Jūs esate daugiausia kartų nominuota moteris aktorė. Net keturis kartus pretendavote į statulėlę, kaip manote, kiek svarbus yra įvertinimas ir „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai Lietuvos aktoriams?

Pripažinimas apdovanojimuose yra svarbus. Tai yra palaikymas, paskata. Lyg ir kiti sakytų: „Šauniai dirbi, taip ir toliau, mums patinka.“

Esate dalyvavusi apdovanojimuose kaip viešnia ir pati vedusi ceremoniją su režisieriumi ir aktoriumi Andriumi Žiurausku. Kuris vaidmuo Jums arčiau širdies?

Kai praėjo jaudulys ir baimė vedant tokį didelį renginį, dar transliuojamą tiesiogiai, dabar net atrodo, kad vesti „Sidabrines gerves“ yra smagiau negu sėdėti salėje.

Šių metų jubiliejiniai apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ bus ypatingi. Ar laimėjimas taip pat būtų ypatingesnis nei prieš tai buvęs?

Laimėjimas visada yra šventė, nesvarbu, ar tai 8-osios, ar 10-osios, ar 30-osios „Sidabrinės gervės“.

Esate sukūrusi daug skirtingų ir įsimintinų vaidmenų teatre, kine ir televizijoje. Ar turite mėgstamiausią?

Visi tai sako ir aš pakartosiu, nes tai yra tiesa: vaidmenys – kaip tavo vaikai – nėra labiau ar mažiau mylimų, kiekvienas vaidmuo unikalus ir savotiškai brangus.

Kurie Lietuvos arba užsienio aktoriai Jus įkvėpė pradėti aktorystės karjerą? Ar yra toks, su kuriuo iš jų labiausiai norėtumėte prisėsti puodelio arbatos ir padiskutuoti apie šiuolaikinį kiną?

Anksčiau mėgdavau diskutuoti apie kiną, dabar man patinka tik filmuotis, o ne apie jį kalbėti. Yra daug nuostabių aktorių, ir visai negarsių, nežinomų, tad man visiškai nesvarbu, ar tas aktorius garsus, ar ne, bet tikrai žinau, kad norėčiau dirbti su mėgstančiais savo darbą ir matančiais jame prasmę aktoriais.

Ko palinkėtumėte pradedantiesiems aktoriams?

Jauniems aktoriams palinkėčiau to, ko būčiau palinkėjusi sau jaunai, – tikėti savimi, savo palankiu likimu, gilintis į save, į profesiją, suprasti jos prasmę, mylėti ir vertinti savo kolegas, partnerius scenoje ir ekrane, ir žinoti, kad be pastangų ir rimto, bet smagaus darbo nieko nebūna.

Dešimtieji kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ vyks birželio 13 d., o ceremoniją tiesiogiai transliuos LRT HD televizija. Apdovanojimų globėjas Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Renginio organizatoriai tikina, kad ceremonija bus ypač iškilminga ir didinga.

Lauros Jaraminaitės nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top