Pradinis / Šeima ir sveikata / Žolinės šventėje pasiektas naujas Lietuvos rekordas

Žolinės šventėje pasiektas naujas Lietuvos rekordas

Rugpjūčio 15 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus Žolinės šventėje pasiektas naujas Lietuvos rekordas – sukurta didžiausia širdis iš vaistažolių.

Lietuvos rekordus registruojančios agentūros „Factum“ duomenimis, širdies formos vainiko iš daugiau nei 20 rūšių vaistingųjų augalų aukštis siekia beveik 3 metrus, o plotis –  2 metrai ir šešiasdešimt centimetrų.

Šis rekordo iniciatorės įmonės „Valentis“ sumanymas – svarbi žinutė visuomenei, jog būtina rūpintis savo širdimi, nes ji yra gyvybės variklis, organas, nuo kurio priklauso ne tik kiekvienos organizmo ląstelės gyvybingumas, bet ir dvasinė pusiausvyra, gyvenimo kokybė bei santykiai su kitais.

Pasak šventės vedėjos, žinomos TV laidų autorės ir labdaros projektų skatintojos Editos Mildažytės, tokio įspūdingo rekordo siekimas per Žolinę sudomino tiek jaunus, tiek vyresnius. „Buvo gera stebėti, kiek daug aktyvių ir šviesių žmonių atėjo į šventę ne tik savo vaistažolių puokšte prisidėti prie rekordinio vainiko, bet ir daugiau sužinoti apie sveiką gyvenseną, vaistažolių pagalbą širdžiai, mitybos taisykles ir aktyvų bei širdžiai naudingą gyvenimo būdą“, – džiaugėsi žinoma moteris.

Iškilmingai atidarytose „Sveikos širdies dirbtuvėse“ šventės lankytojus tradiciškai konsultavo žinomas žolininkas fitoterapeutas Virgilijaus Skirkevičius. Jo nuomone, širdžiai ypač naudingi šimtmečius skaičiuojantys vaistažolių mišiniai, kurie gali būti alternatyva cheminiams vaistams ir puikus pasirinkimas ieškantiems natūralių gydymo priemonių. „Jei norite padėti negaluojančiai širdžiai, privalote atsiminti stebuklingąją trijulę: gudobelė, sukatžolė ir valerijonas“, – susirinkusiai miniai akcentavo V. Skirkevičius.

Apie maistą širdžiai pasakojusi sveikos mitybos specialistė Danutė Kunčienė džiaugėsi sparčiai augančiu sveika mityba besidominčių žmonių skaičiumi. Žolinės šventės dalyvius vaišindama savo paruoštais sveikuoliškais patiekalais bei su vaistažolėmis maišyta druska, ji teigė, kad dažnai pamirštame, jog net paprasčiausi šalia mūsų esantys produktai yra stebuklinga pagalba širdžiai. „Štai kad ir lietuviškas obuolys yra bene naudingiausias širdžiai vaisius. Jis padeda užkurti kraujotaką ir geriną širdies darbą“, – teigė specialistė.

Šventės lankytojai neišsisuko ir nuo širdžiai naudingų sportinių pratimų. Susirinkusiųjų minia smagiai suko rankas, mokėsi taisyklingos laikysenos ir kiekvienai dienai skirtos kardiomankštos. Kol „Factum“ agentūros atstovas Vytautas Navaitis matavo širdies formos vainiko aukštį ir plotį, atlikėjų grupė „Žemaitukai“ subūrė visą minią smagiai nusiteikusių šventės lankytojų.

Koncerto pabaigoje iškilmingai paskelbtas ir plojimais pasitiktas naujas Lietuvos rekordas – didžiausias širdies pavidalo vainikas iš vaistažolių, kurį padėjo sukurti Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos floristikos profesijos mokytoja ekspertė Jolanta Malijonienė ir floristė Svajūnė Sipavičienė. Pasak jų, širdžiai formuoti buvo naudotos tokios vaistažolės, kaip šermukšniai, erškėtrožės, gudobelės, šeivamedis, vynuogės, apyniai, šlamučiai, asiūkliai, jonažolės, bitkrėslės, ežiuolės, sukatžolės, raudonėliai, kiečiai, melisos, šalavijai, čiobreliai ir kt. vaistiniai augalai.

Širdis iš vaistažolių iki rudens puoš Lietuvos liaudies buities muziejų ir visiems lankytojams primins, kad reikia rūpintis širdimi ir savo sveikata.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: