Pradinis / Lietuvos jaunimas / Žymaus JAV aktoriaus pagyrų sulaukusi Kamilė Lukošiūtė: „Niekada nenustokite tikėti savimi“

Žymaus JAV aktoriaus pagyrų sulaukusi Kamilė Lukošiūtė: „Niekada nenustokite tikėti savimi“

Itin savitus piešinius kurianti septyniolikmetė Kamilė Lukošiūtė iš Ventos neseniai sulaukė ir garsiojo JAV aktoriaus Tayloro Lautnerio dėmesio. Šis ne tik jai dėkojo už sukurtą išskirtinį jo portretą, bet ir pagyrė merginą už talentą, pasidalijęs jos piešiniu su keliomis dešimtimis milijonų savo gerbėjų socialiniame tinkle. Netikėtai užklupęs dėmesys merginą ne tik nustebino, bet ir išgarsino – jos darbai sulaukė didelio susidomėjimo, o ji pati – gausesnių užsakymų.

Kamilei savo polinkį į piešimą padėjo atrasti sesers piešinys. „Piešimu susidomėjau gana netikėtai. Pamačiusi sesers piešinį, kuriame buvo pavaizduota Kleopatra, vis bandžiau jį perpiešti ir pajutau, kad ši veikla mane labai įtraukia“, – pasakoja mergina, pradėjusi piešti prieš beveik penkerius metus.

Kamilė teigia neapgalvojanti, kaip vyks piešimo procesas: „Piešdama tiesiog stengiuosi nevaržyti savo minčių.“ Dažniausiai ji naudoja akvarelę arba kuria skaitmeninius piešinius „Photoshopo“ programa.

Piešti Kamilė mokėsi pati. Labiausiai mėgsta kurti portretus – įžymių žmonių arba išgalvotus.

Kūrybos procesas trunka įvairiai – priklauso nuo piešinio. „Kartais, jeigu apima įkvėpimas, nupiešti galiu ir per 20 minučių“, – pasakoja mergina. Jos įkvėpimo šaltinis – viskas, kas vyksta aplink.

Jaunoji kūrėja žavisi įvairių užsienio autorių darbais – labiausiai Andy Warholo, Jeffo Koonso, Salvadoro Dali, Lucio Fontanos kūriniais.

Kamilė yra dalyvavusi įvairiose dailės olimpiadose. Tai, kad jos nebuvo labai sėkmingos, teisina tuo, jog kaskart piešia labai neįprastus ir ne kiekvieno akiai priimtinus piešinius.

Vis dėlto savita merginos kūryba jau sulaukė dėmesio užsienyje. Prieš metus Singapūro mados savaitėje „STUDmuffin NYC“ mados namų dizaineris iš Niujorko Kyle Brincefield pristatė naują kolekciją, puoštą Kamilės piešiniais.

Netikėtai dėmesys jaunąją kūrėją užklupo ir šią savaitę. Sulaukusi garsaus aktoriaus T. Lautnerio, kurio portretą paviešino viename iš socialinių tinklų, pagyrų, mergina atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre. Nors tai nebuvo pirmas garsus žmogus, atkreipęs dėmesį į ventiškės kūrybą, tačiau mergina teigia, kad tai pirmas jos piešinys, susilaukęs tokio dėmesio. „Jau ketvirtas interviu per dvi dienas – to tikrai nesitikėjau“, – šypsosi Kamilė.

Kamilės Lukošiūtės piešinys, sulaukęs garsaus aktoriaus dėmesio

Šiuo metu piešimas septyniolikmetei yra ir pomėgis, ir darbas. „Piešdama aš praleidžiu savo laisvalaikį ir tuo pačiu metu užsidirbu. Kas galėtų būti geriau?“ – džiaugiasi mergina.

Paklausta, ar sieja ateitį su daile, neseniai siuvimu susidomėjusi Kamilė atskleidžia šiek tiek kitokius savo ateities planus: „Piešimas liks mano pomėgiu visą likusį gyvenimą, tikrai piešiu ir toliau, bet savo ateitį siesiu su mados dizainu. Tai irgi menas. O gal galėsiu būti ir dizaino, ir dailės kūrėja vienu metu?“

Paklausta apie tai, kas teikia laimės, mergina įvardija tris savo laimės šaltinius: supratingą ir palaikančią šeimą, kūrybą ir gebėjimą suteikti laimės kitiems žmonėms.

Pradedantiems piešti Kamilė pataria nevaržyti savęs ir kurti kuo daugiau. Jiems ir visiems kitiems skaitytojams primena, kad reikia niekada nenustoti tikėti savimi bet kokiomis gyvenimo situacijomis.

Greta Kondrataitė

Nuotraukos iš Kamilės asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: