Pradinis / Kelionės / Žymieji keliautojai aplankė legendomis apipintą Raudonės pilį: „Vaizdelis, vertas milijono“

Žymieji keliautojai aplankė legendomis apipintą Raudonės pilį: „Vaizdelis, vertas milijono“

TV3 laidos „Aplink Lietuvą“ vedėjai lankėsi Tauragės apskrityje. Pirmoji stotelė, į kurią užsuko Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, buvo Panemunės regioninis parkas. Garsiausi Lietuvos keliautojai apsilankė Raudonės pilyje, kurioje veikia ir mokykla. „Net užsienyje nesu girdėjęs, kad taip būtų“, – stebėjosi V. Radzevičius.

Mokyklos mokytoja su užsukusiais svečiais pasidalijo ir Raudonės mokyklos legenda. Pasak pedagogės, šioje pilyje kartais vaidenasi, pačios atsidaro durys, žmonės girdi kažką dainuojant graudžias dainas. Užlipus į Raudonės bokštą, atsiveria nuostabaus grožio vaizdas. Matosi Nemunas, pakrantė, miškai, spalvos…

Tiesa, tiek M. Starkus, tiek V. Radzevičius dar nežinojo, kad Raudonės mokyklos laukė permainos. Mokykla bus uždaryta dėl vaikų trūkumo. Raudonės pagrindinė mokykla veikė nuo 1959 metų.

„Panemunės kelias turbūt daugeliui Lietuvoje keliaujančių žmonių yra puikiai pažįstamas. Nuostabi vieta“, – sako M. Starkus. „Vaizdelis, vertas milijono. Kai sužinai visas legendas, ši pilis negali nežavėti“, – sako V. Radzevičius.

„Pilys yra dėkingos legendoms. Žmonės labai joms imlūs ir tiki tuo. Prie pilies yra parkas ir, pasak legendos, tame parke pietavo Gediminas, o pavalgęs išjojo į Veliuoną“, – vieną iš legendų pasakoja M. Starkus. Tai buvo paskutiniai LDK didžiojo kunigaikščio Gedimino pietūs. Prie Veliuonos jis žuvo.

„Aplink Lietuvą“ vedėjai nepraleido progos paragauti keptų žiobrių. Šios žuvies skonis pradžiugino keliautojus – ant vytelių kepti žiobriai buvo suvalgyti įtrinti sviestu. „Pusryčiai buvo tobuli“, – sakė V. Radzevičius.

Istorijos mokslų daktarė Neringa Dambrauskaitė laukė keliautojų ant Palemono kalno, Gedimino kapo kalno. „Kiekvienas piliakalnis Lietuvoje yra mūsų istorija. Ir kai atsiduri ant piliakalnio ir jei dar yra išlikę istorinių žinių apie tą piliakalnį, tai yra įdomu. Visada bandau įsivaizduoti, kaip atrodė pilys ant piliakalnių, kaip žmonės gyveno, ką jie valgė, ką veikdavo per dieną, ką dirbdavo, kaip bendraudavo. Tai istorinės smulkmenos, kurios padeda suprasti mūsų protėvių gyvenimą“, – kalbėjo V. Radzevičius. Istorikė N. Dambrauskaitė nepraleido progos žiūrovams priminti ir Panemunės pilies istorijos, o kelionę vainikavo pagal autentišką receptą pagaminta putpelė.

Laida „Aplink Lietuvą“ finansuojama pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: