Pradinis / Interjeras / 10 būdų atnaujinti namų interjerą

10 būdų atnaujinti namų interjerą

Ar pastebėjote, jog pavasarį, atgimstant gamtai, pabunda ir įkvėpimas pakeisti namų aplinką? Interjeras, deja, – ne aprangos mada, todėl jo kasmet iš esmės neatnaujinsi. Tačiau kiekvienais metais galima lengvai pagyvinti baldus, sienas, atnaujinti puošybos elementus ar interjero detales, atsižvelgiant į vyraujančias interjero tendencijas.

1.      Metalo detalės

Kaip ir praėjusiais metais, interjere ir toliau dominuoja metalas ir jo blizgesys. Įvairios auksinės, rožinio aukso, bronzos, žalvario detalės ryškiai atsispindi namų interjere – balduose, šviestuvuose, durų rankenėlėse, veidrodžiuose, užuolaidose ar meno kūriniuose. Nereikia išsigąsti ir metalo derinių – skirtingi metalai puikiai derės tiek vienas su kitu, tiek su kitais namų interjero elementais.

2.      Etnografiniai raštai

Interjere nebedominuoja šaltas industrinis stilius. Dabar ieškoma šilumą namams suteiksiančių elementų. Papuoškite savo namus etnografinių motyvų turinčiomis detalėmis. Tokie daiktai ne tik turės istorinės išliekamosios vertės, bet ir bylos apie namų šeimininko patriotiškumą ar aplankytas vietas. Etnografiniai raštai gali puošti jūsų pagalves, kilimus, užklotus, tačiau, kad aplinka netaptų kičinė, raštai turėtų atsirasti neutralių tonų apsupty.

3.      Marmuras

Marmuras, dar kitaip vadinamas spindinčiu akmeniu, anksčiau buvo naudojamas statyti rūmams ir šventykloms, skaptuoti kolonoms ir skulptūroms. 2016-aisiais ši medžiaga tapo itin mėgstama interjero dizainerių. Jie rekomenduoja marmuru puošti namus. Nereikia iškloti juo namų grindinio, vonios kambario ar statyti židinio, pakaks kelių marmurinių daiktų – puodelių, padėkliukų, šviestuvų su marmuro detalėmis, žvakidžių ar modernaus marmurinio laikrodžio.

4.      Spalvų gama

Dauguma lietuvių namų interjerui yra linkę rinktis saugias ir neryškias spalvas – neutralią baltą, pilką ar gelsvą. Spalvų žaismas grįžta į namų interjerų tendencijų sūkurį. Madingos tamsiai mėlynos, žalios, aukso ir violetinės spalvų kombinacijos. Reikia nepamiršti ir šių metų spalvų – rožinio kvarco ir dangaus giedrumo – derinio. Lyginant su ankstesnėmis metų spalvomis, šios – itin švelnios ir ramybę skleidžiančios spalvos, kuriomis puošti dekoro elementai puikiai įsilies į šviesių spalvų interjerą, o su marmuro dirbiniais sudarys itin švelnią harmoniją.

5.      Ilgaamžis medis

Tai medžiaga, kuri tikriausiai niekada nepasitrauks iš namų interjero tendencijų sąrašo, todėl visuomet yra drąsi ir gera investicija. Šiemet dominuoja šviesaus medžio baldai ir detalės. Prie jų derės ir anksčiau minėti metalo dirbiniai. Jie kartu sukurs modernų, bet šiltą kontrastą.

6.      Sodas namuose

Dar viena svarbi namų dekoracija – augalai. Gamta atkeliauja arčiau namų ir nepriklausomai nuo metų laiko suteikia jiems gyvybės ir ryškių spalvų. Gyvenantys privačiuose namuose gali įsirengti oranžeriją, o butų gyventojai – augalus sodinti išskirtiniuose keraminiuose dirbiniuose ir jais puošti namų kampus ar palanges.

7.      Individualumas

Namai – mūsų individuali erdvė. Joje geriausiai atsiskleidžia mūsų charakteris. Būtent tai pabrėžia ir interjero dizaineriai. Namuose privalu jaustis savimi, todėl rekomenduojami pagal individualų užsakymą pagaminti ar vienetiniai, tik jūsų namuose esantys, dekoro elementai. Tiesa, nereikia nusigąsti, kad visa tai – ne pagal jūsų kišenę. Pavyzdžiui, kasmet Vilniuje vykstančioje parodoje „Menas namams“ galima išvysti ir įsigyti įvairių meno žanrų kūrinių nuo neoklasicizmo iki postmodernizmo.

8.      Gėlių motyvai

Gėlės atkeliauja ne tik natūraliu pavidalu. Jų lapai, žiedai atsispindi tapetuose, tekstilėje – itin madingos pagalvėlės su stambiais gėlių, palmių raštais, puikiai derančiais prie pastelinių spalvų ir šviesaus interjero, kuriame dominuoja medis.

9.      Keramika

Menininkų bendruomenės visame pasaulyje stebi tendenciją maistą patiekti išskirtiniuose meno kūriniais tapusiuose induose ir keramikos dirbiniuose. Juose net paprasčiausias vaisius tampa gurmanišku užkandžiu. Meno kūriniai vis dažniau atsiranda ant stalo, taip kasdienišką susitikimą su draugais paversdami jaukiu susitikimu galerijoje.

10.  Subtili prabanga

2016-aisiais raginama atsisakyti sunkių tekstūrų ir namus paversti gaivia, grynų formų erdve, kuri ramina nuo miesto triukšmo, bei investuoti į prabangos suteikiančius puošybos elementus. O jų pasirinkimas pats įvairiausias – tekstilės gaminiai, indai, paveikslai ir kiti. Keletas tarpusavyje derančių meno kūrinių pagyvins klasikinį interjerą ar suteiks elegancijos sunkesnių formų namų aplinkoje. Kokybiškai ir stilingai parinktos detalės išlaikys namų stilių, kuriam laikas taps nepavaldus.

„Renkantis meno kūrinį namams, pirmiausia verta susipažinti su meno žanrais, stiliais, pačiais kūrinių autoriais ir pasirinkti savo charakteriui artimiausią meno kūrinį. Derėtų iš anksto apmąstyti keramikos dirbiniui, skulptūrai ar paveikslui skirtą vietą namuose ir tik tada pasiryžti jį įsigyti. Atviros meno kūrinių parodos yra užtikrintas pirmas žingsnis savito ir unikalaus namų interjero link“, – sakė parodos „Menas namams“ kuratorė Ramutė Rachlevičiūtė.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: