Pradinis / Lietuviai svetur / JAV. Amerikos lietuviai buvo kviečiami kartu siekti Globalios Lietuvos programos tikslų

JAV. Amerikos lietuviai buvo kviečiami kartu siekti Globalios Lietuvos programos tikslų

iajt8s30599
Spalio 11–13 dienomis Detroite vyko JAV lietuvių bendruomenės (LB) tarybos sesija. Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorė Gintė Damušytė pristatė Globalios Lietuvos programą, kuria siekiama užtikrinti, kad iš Lietuvos išvykę tautiečiai neprarastų ryšio su tėvyne ir įsitrauktų į šalies ateities kūrimą.

Sesijoje dalyvavę 70 išeivijos atstovų iš 10 JAV LB apygardų apžvelgė praėjusių metų darbus ir aptarė ateities veiklos gaires.

G. Damušytė pažymėjo, kad JAV lietuvių bendruomenė yra viena stipriausių pasaulyje ir savo konkrečiais darbais jau prisideda prie Globalios Lietuvos tikslų įgyvendinimo. Jos manymu, visa veikla – projektai, dainų šventės, lituanistinis švietimas, kultūriniai renginiai, suvažiavimai ir mokymai – negali būti savitikslė. Ji reikšminga siekiant bendro tikslo – stiprinti Lietuvos valstybę, puoselėti lietuvišką tapatybę.

Diplomatė ragino JAV lietuvių bendruomenės narius solidarizuotis su kitomis lietuvių bendruomenėmis: dalytis gerąja patirtimi, stiprinti Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovybę Vilniuje ir dirbti su vietos valdžia didinant savo matomumą ir politinę įtaką, saugant išeivijos kultūros paveldą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top