Pradinis / Kinas, muzika, TV / 19-asis „Kino pavasaris“: džiuginantys rekordai, tarptautinis įvertinimas ir nauji iššūkiai

19-asis „Kino pavasaris“: džiuginantys rekordai, tarptautinis įvertinimas ir nauji iššūkiai

festivalio_kino_pavasaris_komandaTarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet ne tik džiugino filmų ir renginių gausa ištikimus savo lankytojus, bet ir skaičiuoja naujus rekordus, kurių sulaukė pateikęs 249 filmus. „Mūsų partnerių, kūrėjų, komandos ir savanorių dėka šiemet pavyko ne tik įgyvendinti visus savo tikslus, bet ir teisėtai didžiuotis, kad „Kino pavasaris“ yra vienas svarbiausių kino festivalių Rytų Europoje, lygiu prilygstantis kitiems žinomiems tarptautiniams kino festivaliams“, – sako „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Festivalyje apsilankė rekordinis skaičius žiūrovų – 99 798, t. y. ketvirtadaliu daugiau nei 2013 metais. Šiemet pirmąkart per 19 metų festivalio filmai Vilniuje ir Kaune buvo rodomi tuo pačiu metu. Toks sprendimas buvo priimtas po gausaus lankytojų skaičiaus sulaukusių praėjusių metų „Kino pavasario“ seansų, ir tai davė džiugių rezultatų: Kaune bilietų pardavimas išaugo 82 procentais.

Lankomiausi filmai ir mėgstamiausios programos

Šiais metais rodyti filmai „Glorija“ ir „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ tapo visų laikų lankomiausiais festivalio filmais. Solidžiai debiutavo nauja konkursinė programa „Baltijos žvilgsnis“.

„Ypač įkvepia sparčiai kylantis trumpametražių filmų lankomumas: vien tik į pagrindinę Trumpametražių filmų naktį susirinko 492 žiūrovai, o visi lietuviškų ir užsienietiškų trumpametražių filmų seansai sulaukė 5244 kino mėgėjų (74 procentais daugiau negu pernai), – apibendrina „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta. – Maloniai nustebino, kad į 4 val. 10 min. trukmės filmo „Norte. Istorijos pabaiga“ seansą ryžosi ateiti 663 festivalio žiūrovai. Tai aiškiai įrodo, kad Lietuvos žiūrovai pageidauja matyti rimtą kiną.“

„Meeting point –Vilnius“ – pagrindinė kino industrijos profesionalų susitikimo vieta

Šiais metais tarptautinės kino industrijos konferencijos „Meeting point – Vilnius“ dėmesys buvo skiriamas filmų viešinimui ir rinkodarai, aptartas kino festivalių vaidmuo siekiant tarptautinės filmo sėkmės, pristatytos Lietuvos kino industrijos naujienos, apžvelgta Baltijos šalių kino rinka. Konferencijos metu įvyko naujausių regiono filmų ir dar kuriamų projektų pristatymai.

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuva pagaliau turi aukščiausios kokybės, europinio lygio kino industrijos renginį ir tai patvirtina visų užsienio ekspertų profesionalūs vertinimai ir noras kitais metais atvykti į Vilnių. Vilnius tapo pagrindiniu kino industrijos profesionalų susitikimo tašku tarp Berlyno ir Kanų festivalių, – pasakoja „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška. – Visa tai yra 5 metų sunkaus ir kryptingo darbo vaisiai, kuriais, labai tikiuosi, pasinaudos Lietuvos bei Baltijos šalių kino kūrėjai. Užsienio svečiai buvo labai maloniai nustebinti naujų lietuviškų kino filmų, kuriamų projektų gausa ir kokybe. Dabar belieka laukti rezultatų. Tikiu, kad ne vienas lietuviškas filmas bus pristatytas Berlyno, Venecijos, San Sebastiano, Maskvos ir kituose A klasės festivaliuose.“

Penktojoje tarptautinėje kino industrijos konferencijoje iš viso dalyvavo daugiau nei 200 kino industrijos profesionalų iš 30 šalių. Konferencijos metu jie ne tik klausėsi paskaitų, dalijosi patirtimi, bet ir buvo pakviesti susipažinti su kino kūrimo galimybėmis Vilniuje ir Kaune.

Įspūdingas lietuviškų filmų maratonas

Festivalis pristatė itin gausią lietuviško kino programą – net 42 filmus, kurių kiekvienas buvo vertas žiūrovų dėmesio. „Kino pavasario“ lankytojai išvydo jau spėjusius išgarsėti ir dar tik laukiamus premjerinius, pilnametražius ir trumpametražius, vaidybinius ir dokumentinius, garsių ir debiutuojančių kino kūrėjų darbus. Trijų programų – „Lietuvių filmai. Premjeros“, „Lietuvių filmai“ ir „Lietuviai svetur“ – filmai ne kartą maloniai nustebino ir atskleidė, koks yra šiandienis lietuvių kuriamas kinas.

Festivalio organizatoriai jau ruošiasi 20-tajam, jubiliejiniam, festivaliui, kuris vyks 2015 m. kovo 19–balandžio 2 d. „2015 metais tikimės ne tik parinkti įsimintinų filmų, pakviesti kūrėjų iš viso pasaulio, bet ir sukurti dar didesnę kino šventę Vilniuje ir Kaune“, – sako festivalio „Kino pavasaris“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška.

„Kino pavasario“ informacija

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: