Pradinis / Renginiai, pramogos / 25-oji laisvės pavasario šventė Kaune

25-oji laisvės pavasario šventė Kaune

Lietuvos nepriklausomybės 25-metį Kaune šventė tūkstančiai kauniečių. Įvairiose miesto vietose vyko daugybė renginių.

Nuo kovo 1 dienos Kaunas džiaugsmingai šventė Lietuvos nepriklausomybės 25-metį. Renginiai vyko Karininkų ramovėje, Istorinėje prezidentūroje, kultūros įstaigose, bibliotekose, seniūnijose, mokyklose ir kt. Kovo 11-ąją vyko net keli koncertai – „Žalgirio“ arenoje, Prisikėlimo bažnyčioje, VDU salėje, KTU III rūmuose, kultūros centre „Tautos namai“, „Girstutyje“, Menininkų namuose. Koncertų ciklą vainikavo trečiadienį vakare Nepriklausomybės aikštėje surengta vakaronė „Švęskime laisvę“.

Trečiadienį, Kovo 11-ąją, Kauno gatves ir aikštes užtvindė ne tik vyresnieji, bet ir jaunimas, besidžiaugiantis netolimos istorijos įvykiais. Jaunimas, užaugęs nepriklausomos Lietuvos laikais, dėkodamas Kovo 11-osios akto signatarams ir visiems, kovojusiems už Lietuvos laisvę, rengė akcijas, aktyviai dalyvavo renginiuose.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, prie Laisvės paminklo ir Nežinomo kario kapo, į 25-ąją laisvės pavasario šventę atvyko labai daug kauniečių ir miesto svečių. Šventės pradžioje giedotas valstybės himnas, pakelta Vyčio kryžiaus ordino vėliava, tylos minute pagerbti žuvusieji už Tėvynės laisvę. Išlydėti atstovai, pasipuošę tautiniais drabužiais, jie aplankė Signatarų kapus, padėjo gėlių, uždegė žvakes.

Į šventę susirinkusius kauniečius pasveikino miesto meras Andrius Kupčinskas, prisiminimais dalijosi Kovo 11-osios akto signataras Aleksandras Abišala. Jis akcentavo, kad Kovo 11-osios aktas buvo kovos už laisvę pasiryžimo, drąsos ir atkaklumo įrodymas, jis paskelbtas pasinaudojus istorine situacija.

„Mes laimingi, kad esame laisvi. Tariame „ačiū“ už suteiktas galimybes. Lietuva – tai mūsų šeima, mūsų svajonės. Mes kursime tokią Lietuvą, kurioje bus gera gyventi“, – miesto moksleivių vardu kalbėjo Simonas Sirtautas.

Skambant karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestro atliekamai melodijai „Oi, neverk, motušėle“ buvo padėta gėlių prie Laisvės paminklo ir Nežinomo kario kapo. Renginio pabaigoje nuaidėjo trys šūviai: už žuvusiuosius dėl laisvės, už nepriklausomą Lietuvą, už Kauną.

Per šventę Laisvės skrydį su trispalvėmis atliko trys Divizijos generolo Stasio Raštinio Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro instruktoriai. Parašiutininkai Vienybės aikštėje buvo sutikti plojimais ir skanduojant: „Lietuva, Lietuva.“ Koncertavo dainininkai Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis.

Parengė Danutė Marcinkevičienė
Kauno m. sav. nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: