Pradinis / Interjeras / 5 mitai apie širmas

5 mitai apie širmas

Prieš daug šimtmečių iš Kinijos atkeliavusias pastatomąsias širmas keičia interjero naujovės – ant bėgelių stumdomos audinių plokštės. Pasak interjero dizainerio Rimanto Špoko, šios dar gerai nepažįstamos interjero naujovės žmonėms kelia daug klausimų, tačiau skinasi kelią ir pelno dizainerių pripažinimą.

Ritininėmis užuolaidomis ir žaliuzėmis prekiaujantys „Domus Lumina“ specialistai pastebi, jog informacijos apie vos prieš keletą metų Lietuvoje pasirodžiusias širmas nėra daug, tad natūralu, kad apie netradicinę langų puošybos priemonę išgirstama daug nepatvirtintų mitų.

1 mitas. Širmos bėgeliai sukelia papildomų rūpesčių

Širmos yra kabinamos ant karnizų bėgelių ir gali būti valdomos rankiniu arba elektroniniu būdu. Tai naujas, šiuolaikiškas ir patogus langų puošybos būdas. Kaip teigia interjero dizaineris R. Špokas, žmones dažnai baugina mintis, kad širmos bėgelio mechanizmai bus nepatvarūs ar nepatogūs, todėl jie renkasi tradicines ritinines užuolaidas. Kita vertus, slankiojančios užuolaidos nėra naujiena, o valdymo sprendimus visada galima pritaikyti pagal būsto savininko poreikius. Ritininių užuolaidų ir žaliuzių gamintojai teigia, jog išskirtinio patentuoto profilio bėgelius valdyti labai paprasta ir patogu. „Bėgelių sistema leidžia audinio plokštėms lengvai slankioti. Be to, specialus širmų mechanizmas turi magnetus, kurie vienas kitą pritraukia net jei širmos nepristumiamos prie sienos“, – pranašumus vardija „Domus Lumina“ vadovas Mantas Jančauskas.

2 mitas. Širmos tinka tik minimalistiniame interjere

Vis dar gajus įsitikinimas, jog naujoviško dizaino širmos tinka tik minimalistinio stiliaus interjere. Tačiau dizaineriai vienbalsiai sutaria, jog širmos yra puikus sprendimas tiek moderniame, tiek maišyto stiliaus interjere. „Širmos – lankstus sprendimas. Dar daugiau, širmos namie gali virsti vitrininių langų puošybos elementu“, – pasakoja interjero dizainerė Virginija Sabaliauskienė. Pasirinkę paprastesnį širmos audinio raštą, galite sukurti kasdienišką, klasikinį stilių, šviesūs atspalviai puikiai dera skandinaviško stiliaus interjere, o ryškūs ir įmantrių raštų audiniai gali tapti modernaus interjero akcentu.

3 mitas. Širmos greitai plyšta ir yra neilgaamžės

Interjero dizainerės V. Sabaliauskienės nuomone, neprižiūrimos širmos gali būti pažeidžiamos lygiai taip pat, kaip ir ritininės ar kitokios užuolaidos, o „prieš perkant pirkinį namams reikia gerai apgalvoti, kas tuose namuose gyvens. Juk širmos lygiai toks pat interjero puošybos elementas, kaip ir kokybiškos užuolaidos ar toršeras. Jei nesaugosi, bet kada gali suplėšyti, nutraukti ar sugadinti.“

Langų puošybos specialistai tvirtina, jog širmos gaminamos iš kokybiškumu ir ilgaamžiškumu pasižyminčių audinių. Jų priežiūra kur kas lengvesnė nei užuolaidų ar kitų langų puošybos priemonių.

4 mitas. Širmos skirtos tik apsisaugoti nuo praeivių žvilgsnių

Žinoma, širmos – puiki priemonė uždengti dideliems vitrinų langams ir taip pasislėpti nuo įkyruolių žvilgsnių. Tačiau jos turi ir daugybę kitų naudingų funkcijų. Didelis širmų audinių asortimentas suteikia galimybę rinktis įvairaus permatomumo ar metalizuotų paviršių audinius, kurie apsaugo nuo saulės spindulių ir neleidžia patalpai prikaisti. Mobilios širmos turi dar vieną paskirtį – be didelių investicijų galima atitverti patalpas. Ant bėgelių slankiojančios audinio plokštės gali atskirti svetainės zoną nuo virtuvės, miegamajame kambaryje padalyti darbo ir miego sritis. Turintiems dideles patalpas žmonėms tai – patogiausias būdas įsirengti atskiras erdves. Prireikus audinio plokštes galima tiesiog nustumti į šoną.

5 mitas. Širmos tinka tik visuomeninės ar meninės paskirties patalpose

Dėl tvarkingos išvaizdos ir patogaus valdymo širmos tampa ypač populiarios biuruose ar kitos paskirties patalpose, pavyzdžiui, gali atstoti miniatiūrinę scenos uždangą darželiuose ar mokyklose. Tačiau interjero dizaineriai ieško naujų būdų, kaip širmas pritaikyti individualiuose būstuose. Slankiojančias plokštes renkasi ir tie, kurie vengia rauktų ir masyvių užuolaidų, bet ieško sienos ar vitrinos aukščio langų puošybos elementų. Jei ieškote, kuo uždengti keletą langų arba dideles vitrinas ligi pat žemės, tačiau vertikalios žaliuzės atrodo pernelyg oficialiai, tvarkingų linijų širmos – puikus pasirinkimas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: