Pradinis / Interjeras / 5 patarimai, kaip sukurti minimalizmą virtuvėje

5 patarimai, kaip sukurti minimalizmą virtuvėje

Kasdien televizijoje bei internete šmėžuoja įvairios reklamos su vaizdais, kuriuose puikuojasi naujas indų rinkinys ar kiti išmanūs virtuvės prietaisai. Šie gudrūs atvaizdai verčia pirkti, atsinaujinti ir norėti daugiau. Dažnai net pradedama abejoti, ar ta po kriaukle stovinti šiukšliadėžė vis dar tinka ir patinka. Tačiau ne visi gali pasigirti didele virtuve, kurioje galėtų visus naujus pirkinius laikyti, o ir daiktų perpildyti namai kuria chaotišką, neharmoningą aplinką. Kad taip nenutiktų, siūlome pasinaudoti patarimais, kaip indus ir kitus virtuvės reikmenis rinktis, vertinant jų funkcionalumą, praktiškumą, ir taip pritaikyti virtuvėje minimalizmą.

Ar tikrai reikia mikrobangų krosnelės?

Žmonėms, kurie įpratę viską šildyti mikrobangų krosnelėje, ši mintis gali pasirodyti juokinga ir nesuprantama. Tačiau net ir jie sutinka, jog prietaisas užima nemažai vietos virtuvėje. Žinote, ką? Viryklė, orkaitė ir net mažiau vietos užimantis grilis puikiai gali atlikti krosnelės darbui. Beje, šildymas minėtomis priemonėmis padeda išlaikyti maisto skonį, o mikrobangų krosnelėje pašildytas maistas dažnai apdžiūva, sukietėja ir jį praranda.

Jeigu dar nemanote, kad ne spintelės stalviršis, o šiukšliadėžė yra vieta mikrobangų krosnelei, pateikiame paskutinį argumentą. Be jos būsite įkvėpti ir motyvuoti daugiau gaminti patys ir valgyti mažiau apdoroto, fasuoto maisto. Pamėginkite be šio prietaiso pagyventi bent savaitę ir suprasite, kaip tai lengva.

Kas yra funkcionalūs peiliai?

Ar esate tas žmogus, kuris mažu peiliu pjauna didelį batono gabalą, o dideliu mėgina nulupti svogūną? Tuomet kreipiamės į jus. Visiškai suprantama, kad neorganizuotumas ir neturėjimas laiko susitvarkyti verčia imtis skubotų sprendimų, tačiau patariama įsigyti ir vienoje vietoje laikyti peilius, kurie yra funkcionalūs. Jūsų virtuvėje turėtų būti skirtingoms užduotims skirti peiliai – duonai, mėsai ir skutimui. Šis principas ne tik palaikys tvarką virtuvėje, bet ir padės apsisaugoti nuo sužeidimų.

Kaip atrodo jūsų šiukšliadėžė?

Dėžė šiukšlėms dažnai nuvertinama. Ji pastatoma nematomoje vietoje ir retai atsižvelgiama į reikmens funkcionalumą bei dizainą. Vis dėlto šiandien net ir jos gali prisidėti prie minimalistinio virtuvės dizaino. Turint nedaug vietos, derėtų pasirinkti šiukšliadėžę, kuri neužima daug vietos ir turi paminą, – ją bus itin patogu naudoti ir sutaupysite erdvės.

Jeigu rūšiuojate šiukšles, tikriausiai savo virtuvėje turite ne vieną, o tris šiukšliadėžes. Šiandien rinkoje yra tokių šiukšlėms išmesti skirtų talpų, kurių viduje yra du atskiri skyreliai – dvi atskiros nedidelės šiukšliadėžės, įmontuotos skirtingoms atliekoms sudėti. Taigi, jums nebereikės kelių šiukšliadėžių. Galite pasirinkti vieną, kuri atliks visas funkcijas. Verta paminėti, jog tokia šiukšliadėžė išsiskiria ir minimalistiniu dizainu, todėl puikiai derės prie bendro virtuvės interjero.

Įvairiapusiškas indų panaudojimas

Prieš pradedant pirkti bet kokius indus, patariama gerai apsvarstyti, kam ir kaip juos naudosite. Pavyzdžiui, rekomenduojama pirkti dailias lėkštes, iš kurių ne tik galėsite  valgyti patys, kurios puikiai tiks serviruoti stalui atėjus svečiams. Taip indai atliks daugiau negu vieną funkciją. Ta pati taisyklė galioja ir kitiems indams – rinkdamiesi juos visuomet pagalvokite apie tai, kaip galėsite įvairiapusiškai juos panaudoti. Taip sutaupysite vietos virtuvėje.

Kas reikalinga minimalistinei virtuvei?

Kai kalba pasisuka apie maisto gamybą ir tam reikalingus įrankius, virtuvės šefai rekomenduoja rinktis daugiafunkcius virtuvės aksesuarus. O tai – vienas pagrindinių minimalizmo principų. Pavyzdžiui, viena šiukšliadėžė gali būti skirta skirtingoms atliekoms. Taip pat minimalistinėje virtuvėje turėtų būti:

  • daugiafunkcis puodų rinkinys;
  • daugiafunkcis grilis;
  • pačių suformuotas skirtingų keptuvių komplektas.

Prisiminkite vieną paprastą taisyklę – investuokite į kokybę. Kokybiški virtuvės aksesuarai yra tokie, kurie pasižymi funkcionalumu ir praktiškumu. Žinoma, reikėtų rinktis ir aukštos kokybės produktus, kurie tiks naudoti ne kelis mėnesius, o kelerius metus. Minimalizmas ne tik atlaisvins virtuvę. Jis taip pat palengvins gyvenimą.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: