Pradinis / Šeima ir sveikata / Orientacinės, edukacinės varžybos „Išgelbėk draugą“

Orientacinės, edukacinės varžybos „Išgelbėk draugą“

108Kauno rajono Kačerginės stovyklavietėje „Apuokynė“ susirinko apie du šimtai entuziastingų jaunuolių iš įvairių Kauno rajono ugdymo įstaigų. Jau trečius metus iš eilės šioje stovyklavietėje Kauno rajono savivaldybės BĮ visuomenės sveikatos biuras rengia orientacinio, edukacinio pobūdžio varžybas mokiniams – „Išgelbėk draugą“. Varžybose dalyvavo ir savo mokyklas atstovavo keturiolika komandų sudarytų iš 8-9 klasių mokinių.

Šventės pradžioje dalyvius drąsino ir sėkmės linkėjo Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius L.Dilys, sveikinimo žodį tarė ir Kauno rajono savavaldybės mero pavaduotojas A.Makarevičius, kuris džiaugėsi, kad jaunas Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro kolektyvas ne tik diegia mokiniams žinias, bet ir ugdo įgūdžius, reikalingus gyvenimui. Šventės svečias Kauno rajono švietimo centro psichologinės – pedagoginės tarnybos vadovas D.Balčiūnas teigė, jog labai sveikintina iniciatyva – organizuoti tokio pobūdžio varžybas, kurių metu tikrinamos ne tik žinios, tačiau skatinamas ir gyvas bendravimas, sudaromos sąlygos atitrūkti nuo kompiuterio, klasės, mokyklos. Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos atstovai, vadovaujami A. Žandaro, pademonstravo kaip naudotis gesintuvu ir tinkamai gesinti laužą.

Varžybų metu komandoms teko įveikti apie trijų kilometrų miško trasą, kurioje reikėjo surasti 10 stotelių, o jose atlikti teorines bei praktines užduotis, temomis: pirmoji pagalba,  medicinos terminologija, saugus poilsis gamtoje, gaisras, ligų prevencija ir kt. Keliose iš stotelių dalyvių laukė staigmenos: policijos automobilis, kuriame dalyvius traumatizmo prevencijos ir saugaus eismo temomis egzaminavo Kauno rajono policijos komisariato atstovas D.Joneikis su jaunaisiais policijos rėmėjais bei Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos atstovai, kurie komandoms pateikė užduotį – imituotą gaisrą, kurį dalyviai turėjo užgesinti naudodamiesi visomis įmanomomis saugumo priemonėmis. Geriausiai pasirodę ir su gaisru susidoroję dalyviai buvo apdovanoti specialiai įsteigtais prizais – gesintuvais.
Nelaimingų situacijų atveju gelbėti buvo pasiruošę Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikai, kurie visus šventės dalyvius supažindino su naujausiais žmogaus gaivinimo standartais, pagalba nelaimingų situacijų metu. Medikai ne tik demonstravo modernias gelbėjimo, imobilizacijos priemones, bet ir kiekvienam dalyviui suteikė galimybę išbandyti modernųjį gaivinimo manekeną, apžiūrėti naujausią greitosios pagalbos automobilį, jo įrangą, imobilizuoti nukentėjusįjį lentoje ir išmėginti kitas priemones. Kauno rajono GMPS medikai, patiems aktyviausiems ir drąsiausiems klausytojams įteikė padėkos raštus.

Visų varžybų „Išgelbėk draugą“ metu šauniausiai pasirodė ir daugiausiai balų surinkę, pirmąją vietą iškovojo Zapyškio pagrindinės mokyklos komanda (A. Zujavas, L. Dabašinskaitė, V. Brazauskaitė, S. Adomaitytė, A. Marcinėnaitė, V. Civilkaitė, R. Marcinkevičiūtė, S. Ruzgytė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R. Žičkuvienė). Antrąją vietą iškovojo Vilkijos gimnazijos komanda, o trečiąją – Jonučių vidurinės mokyklos 9A klasės komanda.

Išalkusius šventės dalyvius ir svečius kareiviška koše vaišino Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariai.

Baigiantis šventei, nė vienas dalyvis neliko be dovanos. Visi išsivežė ne tik padėkas, simbolines dovanėles, bet ir gerą nuotaiką, naujus įspūdžius bei žinias, kaip elementariomis priemonėmis kiekvienas galime pagelbėti savo draugui, patekusiam į nelaimę. Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras dėkoja visiems dalyvavusiems bei talkinusiems šventėje bei tikisi, kad besidominčių pirmąja pagalba jaunų žmonių Kauno rajone tik daugės, tuo pačiu daugės ir galinčių pagelbėti nukentėjusiems nelaimės atveju, kol atvyks kvalifikuota medicinos pagalba.

Parengė:
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Giedrė Vladičkaitė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: