Pradinis / Šeima ir sveikata / 8 dažniausiai daromos kaukių dėvėjimo klaidos

8 dažniausiai daromos kaukių dėvėjimo klaidos

Vyriausybei vėl planuojant sugrįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo uždarose erdvėse, vaistininkai primena, kad kaukės efektyvios tik tada, kai jas dėvime tinkamai. Vaistininkas Mindaugas Rutelė įvardija aštuonias dažniausiai pastebimas kaukių dėvėjimo klaidas.

1 klaida. Kalbant kaukė pasikeliama

Dažnai žmonės norėdami būti geriau suprasti pasikelia kaukes. Vis dėlto vaistininkai primena, kad per kaukę balsas nors ir tyliau, bet girdisi. Pasikeliant kaukę nepavyks išsaugoti sterilumo ir taip tik padidinsite užkrato riziką.

2 klaida. Kaukę turi, bet nesideda ar ją dėvi antrą kartą

Vaistininkai primena, kad medicininės kaukės yra vienkartinės ir jas nusiimti galima tik švariomis rankomis, o nusiėmus sukarpyti ir išmesti. Kaukę dėvėti reikėtų iki dviejų valandų arba tol, kol ji sudrėks.

3 klaida. Kaukė pakabinta ant ausies ir užsidedama tik prireikus

Galima pastebėti, kad kartais žmonės nusiima kaukę ir palieka ją ant vienos ausies. Taip daryti nederėtų norint, kad kaukė apsaugotų tinkamai.

4 klaida. Kaukę liečiame rankomis

Apsauginės veido kaukės nereikia liesti rankomis, nes tai nėra švarus paviršius ir galima užkratą pernešti ant kitų paviršių.

5 klaida. Kaukė dėvima netinkama puse

Vaistininkai primena, kad dėvint kaukę ją užsidėti reikia baltąja puse į vidų, viršutinę vielutę prispaudžiant prie nosies. Trisluoksnė kaukė suformuota taip, kad virusai nepatektų į kvėpavimo takus.

6 klaida. Kaukė nenusiimama rūkant

Galima pastebėti, kad kai kurie kaukės nenusiima netgi rūkydami, taip kaukė nebetenka efektyvumo.

7 klaida. Dėvimos dvi kaukės vienu metu

Galima pastebėti žmonių, kurie užsideda dvi kaukes vienu metu – viena dengia smakrą, kita – nosį. Vaistininkas Mindaugas sako, kad viena taisyklingai dėvima kaukė yra efektyviau už dvi netaisyklingai dėvimas kaukes.

8 klaida. Kaukė nedengia nosies

Pasak vaistininko, ši klaida dažniausiai pastebima. Žmonės dažnai kauke pridengia lūpas ir smakrą, o nosį palieka neuždengtą. Vaistininkai primena, kad viršutinė kaukės dalis turi priglusti prie nosies išlenkiant kaukės viršuje esančią vielutę.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: