Pradinis / Lietuviai svetur / A. Butkevičius Norvegijos lietuvių bendruomenę ragino palaikyti kuo glaudesnius ryšius su tėvyne

A. Butkevičius Norvegijos lietuvių bendruomenę ragino palaikyti kuo glaudesnius ryšius su tėvyne

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dviejų dienų darbo vizitą Norvegijos Karalystėje antradienį pradėjo susitikdamas su šioje šalyje gyvenančiais tautiečiais. 

„Nuoširdžiai vertinu Norvegijos lietuvių veiklą puoselėjant lietuvybę. Jūs visi savo žiniomis ir idėjomis galite prisidėti prie valstybės ir visuomenės bendrų darbų“, – susirinkusiesiems sakė A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas paragino Norvegijoje įsikūrusius tautiečius palaikyti kuo glaudesnius ryšius su Tėvyne. „Norime aktyviai bendrauti su profesinių laimėjimų pasiekusiais Norvegijos lietuviais ir kviečiame juos pasidalyti patirtimi. Tai padės plėtoti dvišalius ryšius verslo, mokslo, kultūros srityse ir garsinti Lietuvos vardą“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Jis kvietė tautiečius įsitraukti į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginius, siūlyti savo idėjas, kaip švęsti atkurtos valstybės 100 metų jubiliejų.

Norvegijos lietuvius domino, kokių priemonių Vyriausybė imasi siekdama mažinti emigraciją ir susigrąžinti išvykusius tautiečius. Pasak Ministro Pirmininko, Vyriausybės prioritetas – skatinti sugrįžti išvykusius ir naujus įgūdžius pritaikyti Lietuvoje. „Mūsų Vyriausybė didžiausią dėmesį skyrė ekonomikos skatinimui, darbo vietų kūrimui, atlyginimų didinimui, ir šiose srityse, ypač praėjusiais metais, pasiekėme gerų permainų“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės kanceliarija ėmėsi iniciatyvos koordinuoti programų, skatinančių užsienyje gyvenančių lietuvių sugrįžimą ir emigracijos mažinimą, įgyvendinimą.

Susitikimo metu Norvegijoje gyvenantys lietuviai kėlė dvigubos pilietybės, Norvegijoje dirbančių lietuviškų mokyklų pedagogų darbo stažo klausimus, domėjosi Vyriausybės siūlomu naujuoju socialiniu modeliu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Taip pat buvo aptarta Astravo atominės elektrinės problematika. Tautiečiai domėjosi, kokių priemonių ketinama imtis užtikrinant saugumo reikalavimus.

Nuotr. Adomo Mickevičiaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top