Pradinis / Sportas / A. Seniuto triumfas ir pirmasis Lietuvos medalis jaunimo žiemos olimpinių žaidynių istorijoje

A. Seniuto triumfas ir pirmasis Lietuvos medalis jaunimo žiemos olimpinių žaidynių istorijoje

Dramatiškesnės rungtynių pabaigos ir surežisuoti nebuvo įmanoma – jaunimo žiemos olimpinių žaidynių 3×3 ledo ritulio turnyro bronzos medalių laimėtojus nulėmė įvartis paskutinę sekundę. Tiesa, Lietuvos gerbėjus po tokios mačo baigties turėjo apimti dviprasmiškos emocijos, nes dėl apdovanojimo vienas su kitu varžėsi du jaunieji lietuviai.

Itin permainingose ir atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi penkis kartus, o švieslentėje lygus rezultatas degė keturis sykius. Likus žaisti 10 minučių „Juodoji“ komanda dar pirmavo 5:4, tačiau „rudieji“ netrukus išlygino rezultatą, o paskutinėmis minutėmis išplėšė fantastišką pergalę – po čeko Matjaso Sapovalivo įvarčio su komandos draugais triumfavo ir Arturas Seniutas.

Ši bronza – pirmasis Lietuvos medalis jaunimo žiemos olimpinių žaidynių istorijoje.

„Nuostabu. Visada turėjau svajonę laimėti olimpinį medalį, – iškart po mačo, laimėto rezultatu 6:5, mintimis dalijosi 15-metis lietuvis. – Varžybos buvo labai apylygės, ačiū mūsų varžovams už tokią gerą kovą. O paskutinėmis sekundėmis, galima sakyti, mums ir pasisekė.“

Kol Arturas džiaugėsi iškovotu medaliu, jo buvęs komandos draugas Vilniaus „Geležinio vilko“ klube Linas Dėdinas buvo priverstas griebtis už galvos dėl apmaudžiai iš rankų išslydusio medalio – jo atstovaujama „Juodoji“ ekipa turnyre finišavo ketvirta.

„Apmaudu, aišku, dėl Lino – jie visi labai gerai žaidė, tačiau šį kartą labiausiai pasisekė mums“, – kolegą užjautė A. Seniutas.

Olimpinių žaidynių istorijoje 3×3 turnyras buvo rengiamas pirmą kartą, taip siekiant suteikti progą olimpinėse žaidynėse varžytis ir ne elitinių ledo ritulio šalių sportininkams, pasižymintiems išskirtiniais individualiais sugebėjimais.

Visame pasaulyje prieš žaidynes buvo vykdoma atranka, po jos vietą Lozanoje iškovojo ir žaidynėse varžėsi net trys lietuviai. Be A. Seniuto bei L. Dėdino, savo gabumus demonstravo ir Joris Valčiukas.

Prieš turnyro startą vaikinai buvo suskirstyti į 8 komandas po 13 žaidėjų – tos pačios šalies atletai negalėjo žaisti kartu. Per keturias dienas kiekviena ekipa tarpusavyje sužaidė po vienas rungtynes, o kovą dėl medalių pratęsė keturios stipriausios.

„Manau, kad šios olimpinės žaidynės padės mano karjerai“, – nė neabejojo bronzos medalio savininkas. – Tai labai geras turnyras, jame gali pasirodyti tų šalių sportininkai, kuriose ledo ritulys nėra labai geras: jeigu gerai žaidi, gali būti pastebėtas.“

Aukso medalius iškovojo per turnyrą tik kartą suklupusi „Žalioji“ komanda, finale 10:4 įveikusi „raudonuosius“.

Paskutinę pirmos žaidynių dalies dieną dar startavo ir Lietuvos biatlonininkai. Jie dalyvavo mišrių estafečių (2 merginos ir 2 vaikinai) lenktynėse. Vis dėlto jose Viktorijai Augulytei, Kamilei Jakubauskaitei, Dariui Dindai ir Domui Jankauskui itin nepasisekė – šalies kvartetas buvo diskvalifikuotas dėl taisyklių pažeidimo naudojant papildomus šovinius.

Čempionais šiose varžybose tapo italai, sidabro medalius iškovojo Rusijos biatlonininkai, bronzą laimėjo Prancūzijos komanda.

Žaidynėse jau startavo 11 lietuvių iš rekordinės 15 atletų delegacijos. Ketvirtadienį mūsiškių vienuoliktukas paliks olimpinį kaimelį Lozanoje, o juos čia pakeis atvykstantys lygumų slidininkai Eglė Savickaitė, Edvinas Šimonutis ir Irmantas Žilinskas bei snieglentininkas Motiejus Morauskas.

Jaunius Sarapas

LTOK / Jauniaus Sarapo nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: