Pradinis / Lietuviai svetur / Airijoje nuskambėjo lietuviškų dainų festivalis-konkursas

Airijoje nuskambėjo lietuviškų dainų festivalis-konkursas

Gegužės 15 d. Dubline nuskambėjo ketvirtasis Airijos vaikų ir moksleivių festivalis-konkursas „Skambėk skambėk, lietuviška daina“. Festivalis Airijoje rengiamas nuo 2013 m., jame gali dalyvauti vaikai ir jaunimas nuo 3 iki 19 metų amžiaus, gebantys atlikti dainą lietuvių kalba.

Šiemet išgirdome vienuolika kolektyvų ir solistų iš Dublino, Droghedos, Bettystowno, Carrickmacrosso ir Monaghano. Konkurso dalyvius vertino „Labaiteatro“ aktorė, režisierė ir dainų atlikėja Agnė Sunklodaitė, kompozitorius Deividas Gnedinas bei Jurgita Baltmiškytė-Šlajienė.

Komisijos nuomone, laureatais šiais metais tapo: sesučių duetas iš Droghedos Aleksandra ir Kleopatra Bruno, solistė Emilija Šiliauskaitė (4,5 m.) ir solistas Erikas Sruogis (6 m.) iš Dublino, duetas Emilija Simaitytė ir Gabija Švitraitė iš Dublino, „Dublin piano studio“ mergaičių kvintetas, solistė Viltė Trinkūnaitė (13 m.) iš Bettystowno bei Monaghano lituanistinės mokyklos „Lietuvos vaikai“ kolektyvo „Musmėrytės“ jaunesniųjų dainininkių ansamblis.

Jauniausia pasirodžiusi dalyvė buvo Aleksandra Bruno (4 m.). Sesutės Aleksandra ir Kleopatra Bruno dainavo kartu. Kleopatra ne tik dainavo, bet ir akompanavo savo sesutei fortepijonu. Vyriausi konkurso dalyviai buvo aštuoniolikos.

Monaghano lituanistinės mokyklėlės „Lietuvos vaikai“ dainininkai paruošė smagią dainą „Einam pašokt“, kuriai žodžius parašė ansamblio narė Gertrūda Kalvynaitė. Kolektyvas ne tik dainavo, bet ir šoko scenoje.

Gražiai pasirodė Carricmacrosso lituanistinės mokyklos „Saulės zuikučiai“ kvartetas, kurie festivaliui paruošė dainą „Gandrai“, o kostiumus mergaitėms pasirodymui kūrė dizainerė Jolanta Neumann.

Solistė Oriana Litovskich, Dublino lituanistinės mokyklos „4 vėjai“ mokinė, konkurse dalyvavo jau ketvirtą kartą. Šiam konkursui ji ruošiasi labai noriai, dainą visada renkasi kartu su mokytoja Renata Kazlauskiene. Orianai labiau patinka dainuoti vienai, dainuodama ji nesijaudina. Mergaitė džiaugėsi festivalio metu gautomis dovanomis ir sakė būtinai skaitysianti lietuvišką knygutę. Oriana taip pat festivalio metu iš įmonės „Knygos Airijoje“ įsigijo knygą apie kulinarines paslaptis ir minėjo, kad mokysis kepti tėveliams skanėstus. Mokytojai Renatai taip pat patinka dalyvauti šiame festivalyje. „Visada grįžtu pavargusi, tačiau su puikia nuotaika, gavusi geros vaikiškos muzikos dozę“, – minėjo mokytoja.

Festivalyje taip pat dalyvavo trylikametė Viltė Trinkūnaitė iš Bettystowno, ji atliko dainą „Lietuva“. 2015 metais Viltė tapo konkurso „Skambėk skambėk, lietuviška daina“ laureate. Taip Viltė ir dar dvi 2015-ųjų metų konkurso laureatės Andra Tekoriūtė ir Emilija Paškevičiūtė pateko į  Lietuvos televizijos konkurso „Dainų dainelė“ atranką Dubline, sėkmingai ją perėjo ir dalyvavo  „Dainų dainelės“ IV etape. Jų pasirodymus galima pažiūrėti LRT mediatekoje.

Festivalį vedė dainininkė Taja. Ji taip pat atliko keletą savo dainų, žiūrovai jas šiltai priėmė. Programą paįvairino „Dublin piano studio“ fortepijono mokinių muzikiniai kūriniai ir „Sweet step studio“ šokėjų (mokytoja Simona Slapinskaitė) pasirodymai.

Po koncerto žiūrovai pateko į muzikinį, teatralizuotą „Labaiteatro“ (Vilnius) žaidimą. Aktoriai    į vaidinimą įtraukė ne tik vaikus, bet ir tėvelius. Žiūrovai turėjo galimybę pakeliauti po įvairias pasaulio šalis, pradedant Anglija ir baigiant Japonija. Po spektaklio aktoriai plojo vaikams, kurie žaidimo metu pabuvo aktoriais.

Koncerto organizatoriai pasirūpino, kad dalyviai būtų sotūs – tiekė jiems „Era food store“ pagamintą šiltą maistą. Po koncerto dalyvių ir žiūrovų laukė didžiulis tortas. Renginio metu buvo galima įsigyti įmonės „Knygos Airijoje“ parduodamų lietuviškų knygų.

Vienas pagrindinių festivalio tikslų – suteikti vaikams galimybę gyvai atlikti dainas, koncertuoti scenoje, išmokti pasirodyti publikai. Pasak renginio organizatorės, ankstyvojo ugdymo menų mokyklėlės „Boružiukų muzika“ mokytojos Ritos Kundrotaitės, festivalio dalyviai įgyja neįkainojamos patirties. „Jie visus metus ruošiasi koncertui, įgyja patirties, kaip elgtis scenoje, kaip naudotis mikrofonu, įveikti scenos baimę. Galbūt pasirodymuose ne viskas yra idealu, bet viskas yra tikra. Ir galbūt ne visi vaikai ateityje taps dainininkais, tačiau dalyvaudami šiame festivalyje-konkurse jie  įgyja drąsos, išmoksta atlikti kūrinį publikai, įveikia scenos baimę, o tai labai svarbu. Šią patirtį jie galės panaudoti bet kokioje srityje“, – kalbėjo organizatorė.

2017 m. festivalis-konkursas „Skambėk skambėk, lietuviška daina“ vyks gegužės 21 d. Tai bus penktasis, jubiliejinis renginys. Konkurso organizatoriai kviečia vaikus ir jaunimą iš įvairių Airijos kampelių, įskaitant ir Šiaurės Airiją, festivalyje dalyvauti kuo aktyviau.

Daugiau informacijos rasite organizatorių tinklalapyje www.ladybirdmusic.ie bei „Facebook“ paskyroje „Boružiukų muzika“.

Festivalio organizatoriai dėkoja visiems festivalio dalyviams, jų mokytojams ir tėveliams, renginio vedėjai Erikai Klimenko bei visiems, pasirodžiusiems koncerto programoje. Taip pat dėkoja visiems rėmėjams, Lietuvos Respublikos ambasadai už nupirktas dovanas dalyviams – lietuviškas knygas, „VP flowers“ už renginio papuošimą gėlėmis, „Vaikų šventėms“, „Ernest photo“, „Raigedo duonai“, „Kelly hunter“, informaciniams rėmėjams LT1.TV, laikraščiui „Lietuvis“, portalui „Lietuvė“, Airijos lietuvių bendruomenei bei visiems kitiems, prisidėjusiems prie renginio įgyvendinimo.

Ernesto Slivinsko nuotr.

 

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: