Pradinis / Lietuviai svetur / Airijoje paminėtas lietuvio, nutiesusio draugystės tiltą tarp lietuvių ir airių tautų, skrydis per Atlantą

Airijoje paminėtas lietuvio, nutiesusio draugystės tiltą tarp lietuvių ir airių tautų, skrydis per Atlantą

Rugsėjo 30 dieną Airijos Mayo grafystės Balinrobo mieste buvo iškilmingai paminėtos 82-osios lakūno Felikso Vaitkaus didvyriško skrydžio per Atlanto vandenyną iš Niujorko į Balinrobą metinės.

Prie paminklo, simbolizuojančio skrydį, gausiai susirinkusius renginio dalyvius pasveikinęs Mayo grafystės tarybos pirmininkas Richardas Finnas pažymėjo, kad Feliksas Vaitkus buvo vienas pirmųjų to meto lakūnų pasaulyje, sėkmingai įveikusių labai sudėtingą kelią. Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas sakė, kad lakūnas savo žygdarbiu ne tik išgarsino Lietuvą, bet ir nutiesė draugystės tiltą tarp lietuvių ir airių tautų. Svečius taip pat sveikino Lietuvių asmenų ir bendruomenių Airijoje sąjungos „L.A.B.A.S“ vadovas Dainius Čepaitis.

Lietuvių, gyvenančių Airijoje, bei airių – Lietuvos draugų pastangomis Balinrobo apylinkėse įamžinta lakūno nusileidimo vieta, mieste pastatytas paminklas, veikia nuotraukų paroda.

URM inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: