Pradinis / Aktualijos / Akcijos „Darom“ iniciatorius siūlo pakartoti Baltijos kelią

Akcijos „Darom“ iniciatorius siūlo pakartoti Baltijos kelią

„Baltijos kelias buvo masiškiausias pilietinis veiksmas Sovietų Sąjungos istorijoje. Jis pateko į Gineso rekordų knygą ir buvo įrašytas į UNESCO Tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“. Aš tikiu, jog galima ir verta pakartoti Baltijos kelią su 2 milijonais dalyvių ir 600 kilometrų ilgio žmonių grandine. Ir prasmingiausia tai padaryti 2039 metais, kai sukaks 50 metų nuo tikrojo Baltijos kelio ir 100 metų nuo Ribentropo–Molotovo pakto“, – teigia „Darom“ akcijos iniciatorius Lietuvoje ir VšĮ „Mes darom“ valdybos pirmininkas Ignas Brazauskas.

Zino Kazėno nuotrauka

„Kai 2008 metais pradėjome „Darom“ akciją, irgi reikėjo kelių kartų, kad ji įsibėgėtų. Todėl siūlau organizuoti vis didėjančias „repeticijas“ švenčiant Baltijos kelio jubiliejus 2019, 2024, 2029 ir 2034 metais. 2019 metais mūsų tikslas – kad rugpjūčio 23 d. 18 valandą 10 000 žmonių gyvoji grandinė susikibtų rankomis nuo Gedimino bokšto iki Ukmergės plento. O visoje Lietuvoje – Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir visose savivaldybėse – gyvosios grandinės taip pat susikibtų tuo pačiu metu. Savo koncepcija tai šiek tiek primintų gerbiamo Raimundo Daubaro ir kitų jo kolegų inicijuotą „Tautiškos giesmės“ giedojimą“, – sako I. Brazauskas.

Baltijos kelio 30-ies metų minėjimas, ko gero, bus masiškesnis nei bet kuris buvęs iki šiol. Tai rodo didelis būrys iniciatyvų, atsirandančių tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, tiek Estijoje. Ypač didelį darbą padarė „Jeep Club Lithuania“, kurie koordinuoja automobilių žygį „Baltijos kelias 30“ iš Vilniaus į Taliną, į kurį jau užsiregistravo tūkstančiai automobilių. Taip pat startuos bėgikų, ėjikų ir dviratininkų iniciatyvos.

„30 metų yra toks įdomus laikotarpis. Tiek 1831, tiek 1863 metų sukilimai įvyko maždaug praėjus 30 metų po prieš tai buvusio bandymo, kai užaugo nauja karta, dar nedalyvavusi praeitame įvykyje. Galbūt šis 30-metis irgi kažkuo panašus. Tačiau tikiuosi, jog idėja pakartoti Baltijos kelią su 2 milijonais dalyvių 2039 metais sulauks visuomenės palaikymo. Baltijos kelias yra tai, ką Baltijos valstybės davė pasauliui ir kuo galime didžiuotis“, – teigia Ignas Brazauskas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: