Pradinis / Kultūra / Aktorei Jūratei Onaitytei įteiktas garbingiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas

Aktorei Jūratei Onaitytei įteiktas garbingiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas

Vasario 11 dienos popietę Nacionaliniame Kauno dramos teatre skambėjo patys gražiausi žodžiai 60-metį švenčiančiai aktorei Jūratei Onaitytei. Jubiliatei įteiktas garbingiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – žvaigždė „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Teatro ir kino aktorė savo likimą susiejo su Kauno dramos teatru 1976 m. Gražiame kūrybiniame kelyje – iš atminties neišdylantys vaidmenys kino ir televizijos filmuose „Raudonmedžio rojus“, „Geismų tramvajus“, „Moteris ir keturi jos vyrai“ , „Velnio nuotaka“ ir daugelis kitų, sukurta daugiau nei 50 teatro vaidmenų.

Po nuotaikingo ir šilto kolegų sveikinimo koncerto Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas perskaitė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičius, režisieriaus Jono Jurašo žodžius.

Jubiliatę taip pat pasveikino kultūros viceministras Darius Mažintas, įteikęs aukščiausią Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimą – žvaigždę „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Šis garbės ženklas – padėka aktorei už jos svarų indėlį puoselėjant Lietuvos kultūrą.

1999 m. menininkei įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. J. Onaitytė taip pat apdovanota „Kristoforo“ (1998) ir „Fortūnos“ (1998) premijomis, 1999 metais tapo įsimintiniausia Kauno menininke. 2009 m. už antro plano vaidmenį filme „Duburys“ (rež. Gytis Lukšas) apdovanota „Sidabrine gerve“. Gastrolių metu J. Onaitytės kūrybinį braižą pažino Rusijos, Estijos, Gruzijos, Kanados, Austrijos, Vokietijos, Norvegijos Olandijos publika.

Dėkodama už gražius sveikinimus aktorė prisipažino negalvojusi apie sukakties paminėjimą, tačiau, artėjant jam ir kilus visuotiniam sujudimui teatre, nusprendė pasiduoti šventinei nuotaikai.

Šiuo metu J. Onaitytė repetuoja naujoje režisieriaus A. Jankevičiaus pjesėje pagal I. Simonaitytės romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“, kuri rampos šviesą išvys jau balandžio mėnesį.

NKDT informacija
Donato Stankevičiaus nuotrauka

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: