Pradinis / Kinas, muzika, TV / Aktoriui Donatui Banioniui atminti – speciali LRT programa

Aktoriui Donatui Banioniui atminti – speciali LRT programa

Mirus vienam garsiausių Lietuvos kino ir teatro aktorių – Donatui Banioniui, – LRT televizija ir LRT „Lituanica“ keičia programą ir kviečia žiūrėti specialias legendinio aktoriaus atminimui skirtas laidas.

D. Banionis – vienas žinomiausių Lietuvos scenos meistrų. Su jo kūryba išaugo ne viena karta. Šios iškilios asmenybės indėlis į šalies kultūrą įvertintas ne vienu apdovanojimu. 1994 m. D. Banionis apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi. 2004 m. – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi. 2008 m. už istorinį indėlį į lietuvišką kiną aktorius apdovanotas „Sidabrine gerve“. 2014 m. jam buvo įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Ketvirtadienį, rugsėjo 4 d., 19 val. 30 min. LRT rodys specialią laidą „Legendos“, skirtą D. Banioniui atminti (ved. – Aistė Stonytė-Budzinauskienė).

23 val. 30 min. – dokumentinio filmo apie D. Banionį „Aš – vargšas karalius“ transliacija (rež. Henrikas Šablevičius, 1971 m.).

Penktadienį, rugsėjo 5 d., 22 val. 05 min. LRT eteryje – drama „Niekas nenorėjo mirti“ (scenarijaus autorius ir režisierius Vytautas Žalakevičius, 1965 m.)

Prie specialių transliacijų prisidės ir LRT „Lituanica“. Ketvirtadienį, rugsėjo 4 d., 19 val. 40 min. ir 2 val. 45 min. – D. Banioniui skirta laida „Legendos“ (ved. A. Stonytė-Budzinauskienė).

Penktadienį, rugsėjo 5 d., 22 val. 05 min. LRT „Lituanica“ rodys filmą „Niekas nenorėjo mirti“ (scenarijaus autorius ir režisierius V. Žalakevičius, 1965 m.).

24 val. – dokumentinis filmas „Aš – vargšas karalius“ (rež. H. Šablevičius, 1971 m.).

LRT
Nuotraukos – www.senas.lnb.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top