Pradinis / Lietuviai svetur / Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“

Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“

Lietuvos ambasadoje Vašingtone surengtoje iškilmingoje ceremonijoje už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę užsienyje, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir kuriant gerovę Lietuvoje Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais buvo apdovanoti Vašingtono lietuvių bendruomenės nariai Arvydas Barzdukas ir Leonard Linas Orentas.

Neringa Miliauskaitė, Daiva ir Arvydas Barzdukai, Jurgita Bilvaisienė, Živilė ir Rolandas Kriščiūnai ir Tadas Kubilius
Neringa Miliauskaitė, Daiva ir Arvydas Barzdukai, Jurgita Bilvaisienė, Živilė ir Rolandas Kriščiūnai ir Tadas Kubilius

Apdovanojimus už ilgametę aktyvią visuomeninę veiklą įteikė Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas. Ambasadorius pabrėžė, kad savo darbais ir atsidavimu Arvydas Barzdukas ir Linas Orentas visiems mums rodo pavyzdį, kaip reikia mylėti savo šeimą, savo Tėvynę, branginti lietuviškas tradicijas, sąžiningai ir nuoširdžiai tarnauti kilniems tikslams.

A. Barzdukas aktyviai prisidėjo ir iki šiol prisideda prie JAV lietuvių bendruomenės (JAV LB) veiklos, buvo vienas iš organizacijos vadovų – buvęs JAV LB Tarybos narys ir sekretorius, JAV LB Krašto valdybos narys, JAV LB Visuomeninių reikalų tarybos narys, JAV LB Įstatų ir Taisyklių komiteto narys, JAV LB Pietryčių apygardos pirmininkas, Vašingtono lietuvių bendruomenės valdybos narys.

Linas ir Nerija Orentai su vaikais, Rolandas Kriščiūnas ir Tadas Kubilius
Linas ir Nerija Orentai su vaikais, Rolandas Kriščiūnas ir Tadas Kubilius
Daiva ir Arvydas Barzdukai ir Rolandas Kriščiūnas

A. Barzduko iniciatyva 1989 m. Vašingtone buvo įsteigta JAV LB Visuomeninių reikalų tarybos raštinė, jos veikla buvo ypač naudinga pristatant Lietuvos laisvės siekius JAV sostinėje bendraujant su JAV politikais. JAV LB Visuomeninių reikalų tarybos raštinės įsteigimas Vašingtone buvo pirmasis JAV LB institucinis žingsnis lobistiniam darbui atlikti, siekiant Lietuvos nepriklausomybės palaikymo tarp JAV politikų ir JAV administracijos atstovų.

A. Barzdukas yra įvairių lietuviškų organizacijų ir renginių finansinis rėmėjas, savo asmenine veikla ugdo Amerikos lietuvių jaunimo ir visos diasporos iš Lietuvos pilietiškumą, taip pat remia vaikų globos namus Lietuvoje. Kartu su žmona Daiva užaugino tris vaikus, turi septynis anūkus.

L. Orentas yra aktyvus ilgametis „Neringos“ stovyklos narys, idėjų generatorius ir įgyvendintojas bei vienas iš vadovų. 2004–2012 m. jis buvo „Neringos“ stovyklos tarybos narys, nuo 2016 m. yra „Neringos“ stovyklos tarybos pirmininkas. L. Orentas buvo 15-osios Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventės Baltimorėje organizacinio komiteto pirmininkas – dėl jo darbo, pastangų ir organizacinių gebėjimų Šokių šventė buvo sėkmingai surengta ir sulaukė didžiulio populiarumo.

L. Orentas nuo 1992 iki 1997 metų dirbo Lietuvos ambasadoje Vašingtone ir buvo atsakingas už JAV įmonių prekybinius ryšius ir investicijas į Lietuvą. Jis taip pat aktyviai dalyvauja Vašingtono lietuvių bendruomenės veikloje, yra šios bendruomenės valdybos narys, buvęs pirmininkas. Kartu su žmona Nerija užaugino keturis vaikus.

Siekiant įvertinti diasporos indėlį į lietuvybės puoselėjimą ir Lietuvos kūrimą, 2019 m. buvo įsteigtas Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimas – dviejų laipsnių garbės ženklas „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“. Pirmuosius aukščiausius apdovanojimus – garbės ženklo Aukso Vyčius – ministras Linas Linkevičius įteikė prezidentui Valdui Adamkui, Pasaulio lietuvių bendruomenei, Vilniaus arkivyskupui metropolitui Gintarui Grušui, Lietuvos garbės konsului JAV Stanley Balzekui jaunesniajam ir Lietuvos vyskupų konferencijos delegatui užsienio lietuvių sielovadai, prelatui Edmundui Putrimui.

Lietuvos ambasados JAV inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: