Pradinis / Aktualijos / Apdovanoti geriausi metų lengvaatlečiai ir pagerbtas karjerą baigęs V. Alekna

Apdovanoti geriausi metų lengvaatlečiai ir pagerbtas karjerą baigęs V. Alekna

Virgilijus Alekna atsiėmė dar vieną trofėjų. Penktadienio vakarą Palangoje dukart olimpinis čempionas buvo apdovanotas už visą sportinę karjerą – įvyko oficialios tarptautinėse varžybose nuo 2014-ųjų nebedalyvaujančio lengvaatlečio išlydėtuvės.

21-erius metus svarbiausiose tarptautinėse varžybose šalies garbę gynęs atletas į Lietuvą parvežė tris olimpinius, tris Europos bei keturis pasaulio čempionatų medalius, tačiau dabar lengvaatlečio mintys sukasi apie kitokias olimpines žaidynes.

„Po 2012 metų nesėkmingai susiklosčiusių rinkimų į LTOK prezidento postą nutariau vėl grįžti į disko metimo sektorių, deja, kaip istorija parodė, nesėkmingai. Tada dar svajojau apie olimpines žaidynes Rio de Žaneire, – sakė V. Alekna. – Per tuos ketverius metus įvyko tikrai daug pasikeitimų mano gyvenime ir gyvenimas privertė baigti sportininko karjerą, pasirinkti kitą karjerą ir šiais metais dalyvavau kitokiose olimpinėse žaidynėse. Ten nebuvo vertinamas tavo fizinis pajėgumas, numesti metrai, žmonės rinko mane į Seimą – tai tarsi olimpinės žaidynės politikoje.“

V. Alekna tikino, kad dirbdamas Seime nuo sporto nenutols ir toliau užsiims fizine veikla, o nauju jo pašaukimu tapo golfas.

„Tam tikrų profesijų atstovų nebūna „buvusių“, manau, kad sportininkai, kurie didžiąją gyvenimo dalį sportavo, turės sportuoti ir likusią gyvenimo dalį tam, kad gyventų, kad kūnas komfortiškai jaustųsi. Aišku, ne tiek daug dėmesio teks skirti tam, bet manau, kad rytais arba vakarais pasportuosiu“, – pasakojo V. Alekna.

Renginio metu taip pat buvo apdovanotas Mindaugas Bilius – geriausias parolimpinių žaidynių lietuvis lengvaatletis. Specialius prizus taip pat gavo geriausia senjorų grupės lengvaatletė Genovaitė Kazlauskienė, šalies rekordininkai ultrabėgikai Aleksandras Sorokinas ir Viktorija Tomaševičienė. Europos lengvosios atletikos diplomas ir sidabrinis ženklelis už ilgametį indėlį buvo skirtas jaunių rinktinės vyr. trenerei Zitai Tindžiulienei.

Geriausių metų lengvaatlečių rinkimai baigėsi be staigmenų – geriausiais tapo disko metikas Andrius Gudžius, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, o jaunąja kylančia žvaigžde išrinkta taip pat šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė.

Didelės intrigos renkant geriausius metų lengvaatlečius nebuvo: A. Gudžius geriausiai įvertintas buvo tiek žiūrovų, tiek LLAF Tarybos narių, tiek sporto žurnalistų. Sportininkas geriausiojo titulą Lietuvoje iškovojo jau trečius metus iš eilės.

„Prie gero greit priprantama – norisi laimėti vėl ir vėl. Tik viena nuoskauda – vyrai šiemet be medalių. Domanto medalis toks tarpinis (D. Poška Europos žiemos metimų taurės varžybose iki 23 metų amžiaus grupėje buvo trečias – lengvoji.lt). Vyrai gyvena sausroje, moterys kaip ir nutraukė sausrą, o mes vis dar neturim, kaip palaistyti tos žemės“, – šyptelėjo A. Gudžius.

Traumų šiemet kamuotas disko metikas sugebėjo ne tik atsigauti iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, bet ir parodyti solidų rezultatą – patekti į finalą ir jame užimti dvyliktą vietą. Dar dalyvaudamas Europos čempionate jis nebuvo tikras, ar galės dalyvauti ir debiutinėje olimpiadoje.

„Pradėjau mėtyti be įtvaro likus beveik dviem savaitėms iki olimpinių žaidynių. Europos čempionate dalyvavau su įtvaru, padarėme specialų, įmontavome jį į batą, tai viena pėda buvo dvigubai didesnė nei kita“, – juokėsi A. Gudžius.

Apie kito sezono planus lengvaatletis neatviravo. Pasak metiko, pamoką jis gavo „prisiplanavęs“ praėjusiais metais.

„2015-aisiais žiūrėjau į 2016 metų sezoną, tačiau vaizdas buvo drastiškai kitoks. Į kitą sezoną žiūriu atsargiai, reikia atlikti darbus, mikrociklus, žiūrime čia ir dabar, kaip viskas vystosi. Yra tikslai, kurių siekiama, o jiems pasiekti reikia atlikti tam tikrus žingsnius. Tai kol kas tuos žingsnius ir skaičiuojame“, – sakė A. Gudžius.

Antrą vietą geriausio lengvaatlečio vyro rinkimuose užėmė ieties metikas Edis Matusevičius, trečią – ėjikas Marius Žiūkas.

Geriausia Lietuvos lengvaatlete tapusi A. Palšytė į apdovanojimų vakarą neatvyko – sportininkė šiuo metu stovyklauja Turkijoje. Svarbiausią karjeros laimėjimą – Europos vicečempionės titulą – šiemet iškovojusi lengvaatletė geriausia šalies lengvaatlete išrinkta pirmą kartą.

„Pergalė nustebino, nes dažnai per įvairius rinkimus likdavau antra, kartais tik per mažą žingsnelį netapdavau geriausia. Labai džiaugiuosi, kad dominavau visur, o pagrindinis argumentas turbūt buvo medalis. Neturėjome medalių tarp suaugusiųjų nuo Helsinkio Europos čempionato 2012 metais ir pagaliau jis yra“, – sužinojusi apie pergalę rinkimuose pasakojo A. Palšytė.

Sportininkė neslepia, kad kitą sezoną jos gali laukti permainos, nes pasiekti rezultatai nebetenkina – norisi peršokti išsvajotąjį dviejų metrų aukštį.

„Dabar yra tas laikotarpis ir tie metai, kada galima kažką drastiškai keisti. Vyksta įvairių sistemų ieškojimas, treniruočių metodų keitimas, tad aš taip pat nenorėčiau stovėti vietoje ir su trenere ieškome, kur būtų galima dar pasitobulinti, su kuo galima kartu treniruotis, galbūt vykdyti daugiau tyrimų, – planais dalijosi geriausia šalies lengvaatletė. – Manau, 2017-ieji bus tie metai, kada bus bandoma kažką daryti šiek tiek kitaip. Nenoriu šokinėti tik virš 190 cm, su kiekvienais metais auga mano lūkesčiai ir norai, natūralu, kad kitąmet norėčiau peršokti ir du metrus, ir daugiau.“

Tarp LLAF Tarybos narių, sporto žurnalistų ir aistruolių pirmai buvusiai A. Palšytei didžiausią konkurenciją sudarė maratonininkė Diana Lobačevskė – jai visur atiteko antra vieta. Trečią vietą geriausių lengvaatlečių rinkimuose užėmė disko metikė Zinaida Sendriūtė.

Kylančios žvaigždės titulas atiteko Europos jaunių čempionato sidabrą iškovojusiai šuolininkei į aukštį U. Baikštytei. Ji rinkimuose aplenkė brolį, taip pat šuolininką į aukštį, Juozą Baikštį ir kūjo metiką Tomą Vasiliauską.

„Nustebau, kad laimėjau, kiti kandidatai šiemet parodė gerus rezultatus. Manau, kad labiausiai rinkimų rezultatams įtakos darė tai, jog laimėjau medalį, tačiau nesijaučiu kažkuo pranašesnė už kitus, – sakė U. Baikštytė. – Apdovanojimų renginyje buvo labai maloni atmosfera, tarp savų žmonių. Pirmas toks vakaras, dabar dar daug laimės ir smagu, kad dauguma lengvaatlečių susirinko į vieną vietą.“

Nugalėtojams buvo įsteigti „S-Sporto“ dovanų čekiai, LLAF prizai, o visiems kylančios žvaigždės nominacijos kandidatams atiteko prekės ženklo „Joma“ atstovų prizai.

Praėjusiais metais geriausiais lengvaatlečiais buvo išrinkti ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė ir A. Gudžius.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Nuotraukos Alfredo Pliadžio

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: